E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Hacıçaylılar, CHP’li Barış Karadeniz'e Yol Çilelerini Anlattı

Milletvekili Karadeniz: “Sinop’ta her köyümüzün yol çilesi ilgili ile olarak sorumlular derhal çözüm üretmeli. Bu çözüm de kalıcı olmalıdır”

Saraydüzü Hacıçay Köyü sakinleri yol istiyor. Kızılırmak Nehri’nin hemen yanında çeltik üreterek geçimini sağlayan Hacıçay Köyü sakinleri Boyabat Kargı yolu üzerindeki köy yolunun yıllardır yapılmamasından şikayetçi! DSİ’nin “dere yatağı” diye izin vermediği 350 metrelik yolun çözümü için yetkililerinin ilgisiz kaldığını dile getiren Hacıçaylılar, “Artık canımıza tak dedi” diyerek tepki gösteriyorlar.

CHP Saraydüzü İlçe Başkanı İsmail Yayıkçı Hacıçaylılar’ın yazın toz toprak, kışın da çamur içinde yaşamak zorunda bırakıldıklarını, yaklaşık 100 hanelik köy sakinlerin artık isyan ettiğini söyledi. “Sorunun çözümü çok basit. Dere yatağı denilen yere yapılacak istinat duvarı ile köy halkı toz, toprak, çamurdan kurtulabilir. 350 metrelik yol bağlantısı asfaltlanabilir. Ama yetkililer ilgisiz. Sesimizi duyurmak için illa yolu mu kapatalım. Milletvekilimiz Barış Karadeniz’e sorunumuzu anlattık. Sağ olsun ilgileniyor. Umarım köyümüzün yol sorunu kısa zamanda çözülür” diye konuştu.

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, vatandaşlara yol çilesi çektirmeye kimsenin hakkı olmadığını belirterek, konuyla hemen ilgilenmeye başladıklarını söyledi. Karadeniz şunları ifade etti:

“Yolları perişan köylerimizden biri de Hacıçayı. Gün geçmiyor ki, bir muhtarımız, bir vatandaşımız beni arayarak dert yanmasın: ‘Yolumuz yapılmadı. Komşu köyün mahalleleri bile asfaltlandı. Bizim köy yolu savaştan çıkmış gibi’ diye şikayet ediyor. Köylerimize, vatandaşlarımıza haksızlık yapılıyor. Bir söz veriliyor ama söz bir türlü yerine ne hikmetse getirilmiyor. Takip edeceğiz. Sinop’ta her köyümüzün yol çilesi ilgili ile olarak sorumlular derhal çözüm üretmeli. Bu çözüm de kalıcı olmalıdır” diye konuştu.

Tarih:11 08 2017 23:16(583) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: aslan 16 08 2017 22:39
"nedim"; niçin "yol yaptik" diye ovunenlere yonlendiriyorsunuz vatandaslarimizi? hes yapacagiz diye kargi ile kisla koyu arasindaki onlarca koyu ve koylulerini darmadagin edip insanlari yerlerinden yurtlarindan edenleri suçlamiyoruz? bu guzelim kizilirmak vadisinde kendi halinde mutlu yasayan insanlari hastalikli ve psikolojisi bozuk hale getirenleri sorgulamiyoruz? 40-50 yillik bir sure için elektrik uretecegiz diye tabiati ve canlilari mahvediyoruz? bunu sorgulamak hiç mi akliniza gelmiyor? bu ulkenin sahpleri mavis ve ersoylar mi? kim oluyor onlar? 20-30 yil sonra goçup gidecek zavallilar degil mi? ama, o vadide yuzyillar boyu uretime katkida bulunacak olan onbinlerce vatandasimizin yaninda bu zavalli seçilenlerin sozu dahi edilemez...

6. Yorum: vadiye 16 08 2017 16:17
bu habere ve sizin yorumunuza bakılırsa bahsedilen 3 köyün yol durumu çok kötü. ama burada anlaşılmayan hususlar var. sanırım bu köylerle ilgili haberler yapılırken kim nasıl bir haber getirirse bg sorgusuz sualsiz yayınlıyor galiba, çünkü geçenlerde yine bu haber sitesinde yaylacılı köyünden ilçeye benzedi diye bahsediliyordu. tanıdığımız kişilere soruyoruz hiç alakasız diyorlar. neticede ya birileri diğerlerini övmek boş algı oluşturmak ya da yine birileri diğerlerini yermek suretiyle algı oluşturmaya çalışıyor.

5. Yorum: kızılırmakvadisi 14 08 2017 23:57
sayın yorumcular hacıçayında çeltik tarlasıdoğru yok baraj altı kaldı zaten mağduriyet oluştu bu bir ama komşu köyler derken doğru söylenmiş komşu değil ama akpınar hanoğlu asarcık vs.köylerinin asfaltları sıcak asfalt bile yapıldı köylerin içlerinin tamamı parke yapıldı ama yaylacılı hacıçayı yalmansaray köylerinin yollarırezillik içinde.hele bir yalmansaraya gitmeye çalışında görün rezaleti.yol dar karşıdan araba gelir diye korkarsınız ve çukurlara adam sığıyor araç kasılıyor.işin siyasetine gelince bu köylerin üçüdeş akp kurulduğundan beri yüzde 80/90 akp ye ful oy veriyorlar o yüzdende adam yerine konulmuyorlar çantada keklikler yani.bu kafayla giderlersede daha çook toz ve çamur yutarlar aslında oh diyesi geliyor insanında olmuyor.yok ersoymuş mavişmiş bu zamandır niye ilgilenmediler.ee bizim o köylü kardeşler koyun gibiler be kardeşim barajdan her türlü mağduruz diyorlar ama oylar ful akp ye.aslında hiç yol yapmasalar bile sayın akp li vekiller haklı.

4. Yorum: haberdeki yanlışlar. 14 08 2017 12:48
kızılırmak nehri’nin hemen yanında çeltik üreterek geçimini sağlayan hacıçay köyü (yanlış 1)
komşu köyün mahalleleri bile asfaltlandı (yanlış 2)
eeee bir sorunun haberi bile yapılırken bu kadar önemsenirse, sorunla ilgilenmeyenlere ne denilebilir ki?

3. Yorum: nedim 14 08 2017 10:11
hacı çaylılar gerçek hizmet almak isterseniz iktidar milletvekiline gidin barış karadeniz ne çaresi olacak size onun kendine hayrı yok sayın nazım maviş veya mehmet ersoy sizin yollarınızı en iyi onlar düzelttirir

2. Yorum: köylu 13 08 2017 08:57
bu ıyı halı yolun etrafındakı evlerde oturulmuyor yol dan su an araclar calısamıyor tumsek ve toprak yıgıntılarından sınop u coruma baglayan altarnetıf yol su an hacıcayında kesılıyor koyluler perisan

1. Yorum: vatandaş 12 08 2017 23:22
hacıçayında çeltik tarlası nerede acaba.kızılırmak nerede bi kontrol edin.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Annesiz Kalan Yavru Köpeklere Vatandaş S Otomobil Alevler İçinde Kaldı Kadınlar Arasındaki Tartışma Kavgaya Dön YÖK'ün açıklamasından deneme kitabı çıka Sinop yolunda kaza; 1 ölü, 3 yaralı Küllüğü Boşaltırken Arabayı Devirdi STK’lardan Mübedele Derneğine Ziya Hasan Kara, yeni kurulacak partinin il b Sinop'ta Ölüm Yolu 1.5 Ayda 3 Can Aldı İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altınta Seriye Başak hanımefendi vefat etti Annesiz Kalan 7 Yavru Köpek Ortada Kaldı Sinop Üniversitesi Öğrencilerinden Şehit Belediye Hamamı Halkımızın Hizmetinde Boyabat Emniyeti uyuşturucu yakaladı Rektör Nihat Dalgın İlahiyat Fakültesi Ö Hedef; Deplasmanda Galip Gelmek Boyabatlı Ülkücüler Gençlik Şöleninde Co Partimize teveccüh her geçen gün artmakt Samsun'da Kamyonetin Çarptığı 3 Kişi Ölü Takla Atan Otomobilin içinden burnu bile Sinop'ta otomobil takla attı 1 yaralı Sinop'ta Korkutan Ev Yangını Son 10 yılın en kapsamlı operasyonu Sinope ve Karadeniz Arkeolojisi Sempozyu Sinop Saraydüzü Barajı Kapsamında 22 Bin Özhan; “Galibiyeti KoruyamadıkR T.C. Ziraat Bankası'nın Bahçecinde Çam A Sürücü Uyuyunca Otomobil Şarampole Girdi Av Tüfeği İle Vuruldu Otomobil bahçeye uçtu Telefon Hattında Mobil Ödeme Nasıl Kapat Yılda 100 Bin Kişi Kalbine Yenik Düşüyor Sınav Sistemi ile İlgili Basın Açıklamas Otomobil Takla Attı 5 Yaralı Belediye Başkanı Olarak Bu Sorulara Ceva Taşmanlı'da kaza 1 ölü, Vatandaş yolu ka Otomobilde Eroin Yakalandı Suçtan Korunma ve Kişisel Güvenlik Sinop'ta bir ev tamamen yandı Motorsiklet denetiminde rekor ceza Bu Sempozyum Sinop Tarihine Işık Tutacak Nail Pektaş Emekli Oldu Saraydüzünde Tarım Arazilerinde Toplulaş Tümü

Sabırlı görevliyi tebrik ediyorum


Türkiye insan görünümlü robot milletvekili icat ederek tarihe geçti


Maskeli Fırıldaklar


Devl’et


Haykırış..!


Boyabat Dörtyol Sürücü Kursu Yeni Dönem Kayıtları Başlamıştır


Yanlış, herkes için yanlıştır!


Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Yaşayacak


Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


29 Eylül Dünya Kalp Günü


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


“Selam” üzerine bir derleme


Sonbaharın Sesi…


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat Çemberinin Köyden Kente Göçü


Öküze Gâh Dedim


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:559330
DtGaNi


* ANASAYFA *