E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Boyabat Jandarma Ekipleri Hırsızları Bir Günde Devrekani'de Yakaladı

Boyabat’a bağlı İneybeyli köyünde Cemal Ş.'ye ait dört büyükbaş hayvanı çalan zanlılar Jandarma tarafından Devrakani’de hayvanları satarken suç üstü yakalandılar.

Edinilen bilgiye göre, Boyabat İnebeyli köyünde Cemal Ş. isimli vatandaşa ait dört büyükbaş hayvan 2 Aralık 2017 Cumartesi günü kayboldu. Cemal Ş. kaybolan dört büyükbaş hayvanını bulamayınca 3 Aralık 2017 Pazar günü jandarmaya bildirdi.

Boyabat ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekipleri konu üzerinde yaptığı titiz çalışma sonucunda, Boyabat İnebeyli köyünden dört büyükbaş havvanı çalarak yaya olarak Göve köyüne kadar getiren üç kafadar F.A. (24), R.A. (25) ve Y.Ç.(37) buradan ise köydeki vatandaşlara kaybettikleri ineklerini yakındaki bir yerde bulduklarını ifade eden şüpheliler telefonla Boyabat ilçesinden ticari bir kamyonet çağırarak inekleri yükleyip Kastamonu Devrekani ilçesi Belovacık Köyü’ne gittiler. Dört büyükbaş havana Devrakani’de 16 bin liraya alıcı bulan üç kafadar büyükbaş hayvanları satarken, 4 Aralık 2017 Pazartesi günü Jandarma tarafından suç üstü yakalandılar.

Zanlıların yakalanmasının ardından çalmış oldukları dört büyükbaş hayvan Boyabat ilçe Jandarma tarafından sahiplerine, evlerinde teslim edildi. Hayvanlarını gören ailenin bin bir emekle yetiştirdiği el emeği olan dört büyükbaş hayvanlarının bir gün gibi kısa sürede tekrar kavuşmanın şaşkınlıkları ve sevinçleri yüz ifadelerinden okunuyordu.

Adliyeye önünde bekleyen üç zanlının yakınları ise olayı görüntüleyen yerel ve ulusal bazda çekim yapan gazetecilere sözlü sataşmalarda bulunurken, görüntü alan habercilere “Sizlere soracağım”, “Sizler ne hakla çekiyorsunuz”, “Çalıştığınız gazetelerin isimlerin verin”, ”Sizleri Ankara’ya şikayet edeceğim” ve ”Sizleri M.E.'ye şikayet edeceğim. Göreceksiniz siz” gibi sözler sarf ederek görüntü alınmasını engellemeye çalışırken Jandarma kolluk kuvvetlerinin müdahalesi ile karşılaşınca geri çekildiler.

Yakalanan üç zanlı Boyabat ilçe jandarma bölük komutanlığında alınan ifadelerinin ardından öğle saatlerinde Boyabat Adliyesine getirildi. Adliyede savcılık ifadeleri alınan F.A. (24), R.A. (25) ve Y.Ç.(37) mahkemeye sevk edildiler. Zanlılar çıkarıldıkları Mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Davut Koçyiğit

Tarih:05 12 2017 21:11(1478) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
4. Yorum: ne güzel 06 12 2017 18:18
işte türk adaleti yazıklar olsun herşeyiyle hırsızlk ortada da hani adalet bumu yazık be yatişdir bak besle ş..ler gelsin çalsın yakalansın sonrada denetimli serbeslşkle hadi git bumu adalet yaxıklar olsun son diyeceğim askerimize helal olsun yakalamış ama adalet ne yapmış cok yazıkcokk o kararı verenlerin hiçmi adaleti yok ?

3. Yorum: asdfg 06 12 2017 10:39
özverili çalışma ve başarılı sonuçtan dolayı jandarma birimlerine teşekkür ediyorum.

2. Yorum: :) 06 12 2017 10:09
serbest bırakılmış adalet sisteminiz batsın hep çalanın hep suçlunun yanında birsey olmaz bu ülkeden şu ülke için canını verenlere yazık günah köylünün binbir dertle alıp yetiştirdiği hayvanı çal sat sonra serbest kal öyle bi dünya birakcaklarki les gerçi t.c. devletinin daha önemli işleri var adelete hak hukuka ayıracak zamanı yok balık baştan kokmus

1. Yorum: osman 06 12 2017 07:14
askerimize ve polisimize rabbim güç kuvvet versin onları başımızdan eksik etmesin


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
İYİ Parti'den merkez ilçeye onay Hüseyin Erol vefat etti Hafta Başından Sonra ise Hissedilir Der Sinop Boyabat Yolunda Kaza Bayezid (Büyük) Camii’de Tekrar İb Ayancık Kudüs İçin Tek Yürek Oldu Asider’den bölgesel oluşum Altay; Kudüs'e hemen Filistin Büyükelçil Siyasi Kulisler ısındı! CHP’li Karadeniz: Atıklarınızın Bi Cumhurbaşkanı Erdoğan Sinop'a Geliyor Başkan Kılıçaslan'dan Yaşlılara Ziyaret İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Boyab U. Bekir İnebeyli Başhekim Oldu Kamile Aslan hanımefendi vefat etti Hastane Girişi Böyle mi Olmalı? Feyzullah Öztürk 2014 Yılında Rakip Tanı Kümes Değil Türbe, İnsan Utanır Be! İrfan Mukul Yalnız Değildir Ayancık'ın Kalbı Kudüs İçin Atıyor Onu da kızdırdılar! CHP’li Karadeniz: AKP Kudüs Konusu Boyabat Huzurevi’ne ne oldu? Haşmet İnan vefat etti Sezaryende dünyada ilk sıradayız … Sinop'ta 3. By-Pass başarıyla sonuçlandı Boyabatlı Öğrenciler Çocuk Üniversitesin Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanlığı Konfer İYİ Parti listeleri teslim edildi Onlarda ALLAH(C.C)'ın kulları ve onların Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu Yad E Vali Hasan İpek'ten Haber57 Gazetesine Z Bu ülkenin geleceği, vatanseverlerin ve “Nikah Kağıdı” adlı Komedi Oyunu Sahnele Şükrü Baş, Boyabat Esnaf Odası Başkanlığ Mescidi Aksa ve Kubbet'üs Sahra tarihi Büyük Cami Çevresinde Yapılan Çalışmada CHP’de Eker Dönemi… Günde 12 Milyon Ekmek Çöpe Gidiyor Ormanlarda Gençleştirme Çalışmalarında 2 Tugay Dincel yeniden başkan Boyabat’ta Yapılan Dostluk Karşıla “Sinop'ta Hedefimiz, Türkiye Ortal CHP Boyabat İlçe Kongresi Yapıldı Bu haber binlerce kişiyi ilgilendiriyor, Aysun Özsönmez Güven Tazeledi Erfelek'te Nöbet Değişimi Aşçılık Programı Öğrencileri Bursa'dan M Gerze MYO’da Gazilerimiz Öğrencile Tümü

Kalebağı Turistik Tesislerinde Köy Kahvaltısı


Doktor Yok!


İğneden ipliğe yüzde 40 zam yapan AKP emekliye yüzde 3 zam !


Ağlayan Kudüs


Şerife Abla


İslamcılarda Panik


17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Haberler


Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden daha güncel


İYİ Parti İlçe Başkanı Mithat Mor, Mevlid Kandili Mesajı Yayımladı


Olmasa iyi ama, olmuş işte...


Ümit Ettiklerimiz Gelecek


DİYABET / Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı)


Boyabat Müftülüğüne Bugün Güzel Bir Ders Verdim


Panayıra Götürmedi


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Asılsız Haberleri Tespit Etmek İçin İpuçları


2017 Anayasa Değişikliği Halk Oylaması Sonuçları (16 Nisan 2017)


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'tan Kış Manzaraları


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Ortaya Karışık


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:549142 DtGaNi

* ANASAYFA *