E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Son anket sonuçları açıklandı: Erdoğan, İnce ve Akşener'in oy oranı...

24 Haziran seçimleri öncesi anket çalışmaları yapan şirketler, çarpıcı sonuçlar açıklamaya devam ediyor. Remres Kamuoyu Araştırma ve Danışma'nın hazırladığı son anketlere yansıyanlar ise şöyle:

1-2 Mayıs tarihlerinde yaptığımız araştırma ile 6- 9 Mayıs tarihleri arasında yaptığımız bu araştırma sonuçlarında dikkat çekici birkaç fark göze çarpmakta. Ankette AKP ve MHP'nin kan kaybettiği görülürken, İYİ Parti ve CHP'nin oy potansiyelinde artış olduğu gözleniyor. Saadet Partisi’nde ise seçime kadar oy trendinin artacağı ve özellikle AKP’den dönecek seçmenlerin sığınacağı en güvenli liman olacağını söylemek şaşırtıcı olmaz ifadelerine yer veriliyor.

Gerek Muharrem İnce isminin CHP tabanında yarattığı heyecan, gerek Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu’nun 100.000’er imzayı çok kısa sürede tamamlamaları ile yaptıkları güç gösterileri; Millet İttifakı’nın kısa süre içinde 1.7 puanlık bir artış yakalamasını sağlamış görünüyor. İttifakın, partilerin tekil oylarının az da olsa üstünde bir puan almasının temel sebebi olarak da ekonomik verileri görülüyor.

Siyaset arenasında son 10 günde yaşanan hızlı gelişmeler, kurulan ittifaklar ve seçim vaatlerinin yavaş yavaş dillendirilmesi gibi etkiler, kararsız ve oy vermeyeceğini belirten seçmenler cephesini 2.8 puan azaltmış görünüyor.

Seçime kadar bu oranın daha da artması sürpriz olmayacağı söyleniyor.

Ankette Meral Akşener ve Muharrem İnce isimlerinden birinin 2. tura kalması durumunda ortaya çıkan en temel fark HDP seçmeninin tavrı olarak görülüyor. Yine Meral Akşener de Millet İttifakı’nı %100’e yakın bir oranında desteklerken, özellikle HDP tabanında Meral Akşener ismi karşısında seçime gitmeme yönünde bir eğilim ortaya çıkıyor.

Ankette İstanbul, Ankara ve İzmir'deki seçmenin göstereceği tepki ise şöyle ele alınıyor:

24 Haziran seçimlerine giderken seçmenlerin en kaygılı oldukları konuların başında açık ara ekonomi gelmekte. Bu kaygı, oy tercihlerinin de en temel sebebi olarak öne çıkıyor. İkinci sırada görülen “işsizlik” konusunun da, temelde, ekonomi başlığında ele alınıyor olması, bu konunun ne denli önemli bir faktör olduğunun alnı çiziyor adeta.

Kaynak: Yeniçağ

Tarih:15 05 2018 20:06(1570) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
3. Yorum: datcalı 16 05 2018 17:29
oyle gorunuyor ki birisi babalara gelmis!!!

2. Yorum: gökbörü 16 05 2018 14:58
güneş amblemlı partı ve kampanyalardansa!!!!!!!!!
!! oyle de devlet , böylede tayyıp , 10 yıl daha aynı ekıple yola devam , !!!!!!!!!!!!!!!!! devletın başına devlet gelecek!!!!!!!!!!!!!!!!

1. Yorum: fatih 16 05 2018 07:41
boyabat gazetesi algı yapmakta üzerinize yok ama her zaman olduğu gibi başaramayacaksınız


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Boyabat'ta İlk Ahilik Duası Yapıldı Adnan Okutan vefat etti Bu Konak Görmeye Değer Domates Festivali Yapıldı YEDAŞ Enerji Dolu Bir Bayram için Bayram Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Yılmaz Boyab Kist Hidatik Hastalığı için bilgilendirm Türkeli'de Polonya asıllı kadın Müslüman Boyabat –Kastamonu Yolunda Kamyon Tıra Ç Bagaja Koyduğu Semaver İtfaiyeyi Alarma Mustafa Çoban vefat etti Boyabat’ta Ekipler Kontrollerini S Sinop Üniversitesinden ABD’nin Yap Sinop'ta boğulma: 1 ölü Bedensel Engelli Aracına Otomobil Çarptı Görevinden İstifa Etti BDDK'dan banka kartlarına ve kredi kartl Mustafa Köstek vefat etti Ramazan Erdoğan vefat etti Bir Rezalette Bürnük Mesire Alanından Ahilik Geleneği Boyabat'ta Yaşatılacak Gerze'de Tır ile otomobil çarpıştı Tatil dönüşü kaza Karadeniz Bölge İstişare Toplantısı TOBB İnsaf yok mu sizde? Nedir Bu Rezalet? Hayvan Pazarında Kurban Bayramı İçin Haz Boyabat Doğalgazı İsale Hattında İncelem Ülkemiz İçin Birlikte Hareket Etmeliyiz Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur MHP Sinop İl Başkanı Fahri Ulusoy'un Döv Kuzu Kelle Kebaba Vatandaşlar Yoğun İlgi Yesari Baba türbesinin içler acısı hali Gazeteci Uysal’ın acı günü Şebeke Suyu Patladı Şehir İçinde 3 Araç Birbirine Girdi Define Aramak İçin Şantiye Kurmuşlar Adem Çilek, Milli Eğitim Bakanlığı Müşav Boyabat Sinop Yolu Üzümlü Mevkinde Trafi Ayrancıoğlu'na İkisi “Dünya Üçüncülüğü” 15 Temmuz Şehitler Kültür Merkezi'ndeki Sinop NKP'den referandum önerisine tepki İkinci El Araç Alım Satımı Yapan işletme İlk Yardım Kursu Başlıyor Balkan Türklerinden Sinop Valisine Ziyar Mehmet Ersoy, İçişleri Bakan Yardımcısı Sinop Belediye Başkanı’ndan nüklee Asfaltta Oluşan Hasarlı Yerleri Sıfır Ha ZTSO Başkanı Demir’den, Başkan Orh Poşetler ücretli olacak Tümü

Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat 03.02)


Fitness Club Geleneksel Bayram İndirim başlıyor!


Mesele Dolar Artışı Değil Arkadaş - Öz Eleştiri Zamanı


15 Temmuz Öncesi Sonrası


Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


2018 Boyabat Genel Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz




Agustos ayı ziyaretci sayısı:674587 DtGaNi

* ANASAYFA *