E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Sinop, Saraydüzü Zaimköyü Kozluca Mahallesi şenliklerine davet

Bu yıl 19'ncusu düzenlenecek geleneksel Sinop Saraydüzü İlçesi Kozluca Mahallesi şenliklerine bütün yöre halkını davet eden Sedat Çolak, bölgenin ilk şenliklerine öncülük yapan Kozluca Mahallesi bu geleneğini bu yılda davetlilerin katılımı ile gerçekleştirecektir.

Ağalığın sembolik olduğunu belirten Sedat Çolak, "Boyabat, Saraydüzü, Durağan ilçelerimizde ilk olarak 1999 yılında "Kozluca Mahallemizin yaylası olan Yörük Yurdu Yayla Şenlikleri adı altında başlatılmıştır. Bölgemizde, ilk olarak Çorum'un Kargı ilçesi Gölet Köyü Akkaya Yayla Şenlikleri ile bölgemize yayla şenlikleri geleneğini getirmiştir."

Kozluca Mahallemiz, Sinop'un en son orman köyüdür. Bizden yukarıda köy yoktur. Mahallemizin köy nüfusu kış aylarında bir kişi olurken yaz aylarında nüfusu artmaktadır. Gurbetteki nüfusu ise yaklaşık bin civarındadır. 1987 yılında Zaim Köyü Kozluca Mahallesi Güzelleştirme Derneği kurulduğunda, İstanbul'da 3 Sinoplu dernekten biriydi. O tarihte, derneğimizin kayıtlı üyesi 225'di. Kozluca Mahallemiz, sosyal, kültürel gibi alanlarda ilklere imzasını atmıştır.

Ramazan Bayramı'nın 2'nci günü 19'ncu geleneksel şenliklerimize herkesi davet ediyoruz, etkinliğimize katılmalarından dolayı şeref duyacağımızı şimdiden belirmek isterim. 1100 rakımlı, Çam ormanları arasında düzenlediğimiz etkinlikte güzel bir gün geçireceklerini umut ediyorum.

SEDAT ÇOLAK KİMDİR?

Sedat Çolak merhum Hüseyin Çolak'ın en büyük oğludur. 1956 yılında Kozluca Mahallesinde dünyaya gelmiştir. Daha sonra, Ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmiştir. Eğitimini İstanbul'da tamamlamıştır. 1987 yılında kurulan Kozluca Mahallesi Güzelleştirme Derneği'nin yönetiminde bulunmuştur. Evli iki çocuk babasıdır. Halen, özel bir şirkette üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır.

Tarih:11 06 2018 16:38(399) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
En yakın ORC bildi! Maviş ve Karadeniz tekrar mecliste Mesrure Dodurgalı hanımefendi vefat etti Traktör Sele Kapıldı Şef Mustafa Ulu vefat etti Örnek Oy Pusulası Şablonları Seçim Yasakları Saat 18.00'de Başlıyor Saadet Partisi Konvoy Düzenledi Havva Saka hanımefendi vefat etti Boyabat’ı Didik Dikik Ettiler Süleyman Efendi mensupları, İYİ Parti ve İYİ bir hayat için, ‘Hayata Saygı’ diyor İl il seçmen ve seçilecek milletvekili s Barış Ayhan “Gücümüze Güç Katacak CHP’li Karadeniz: “Vatandaşl YEDAS Web Chat ile Doğru ve Hızlı İletiş CHP'li Karadeniz: Gençleri, Dertlerinden AK Partide 31. Bayramlaşma Neden Sadeleş İYİ Partililer Boyabat'ta Resmi Daireler Şaban Özcan vefat etti Sinop Hastanesinde ilk kez Rahim Kanseri CHP’li Karadeniz: ‘Çokça Üre Staj İçin Sinop’a Geldiler Vali Şakalar’dan Sinop ASKF’ CHP’li Karadeniz: Gariban Evlatlar İYİ Partililer Hastaneyi Ziyaret Etti CHP’li Karadeniz: “Kadınlarımız Özgürleş Boyabat'ta Patates 4 TL'de Kaldı, Soğan İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İYİ Partililer Boyabat'ı Karış Karış Gez İsmet Çiçek vefat etti Musa Örenci vefat etti Saadet Partisi Sinop Milletvekili Adayı Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşa Boyabat Sakız Köyünde İki Otomobil Çarpı Hüseyin Kabasakal vefat etti Cemile Uzunçay hanımefendi vefat etti Av İçin Gittiler Yıldırım Düştü:1 Ölü 1 Genç Komiser Trafik Kazası Geçirdi 3 Yar Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Babalar CHP’li Barış Karadeniz Babalar Gün İYİ Parti Afişlerine Sürekli Çirkin Sald Vatandaşın Can ve Mal Güvenliği mi? Sizi Bunları yapan insan olamaz... Üzümlü Mevkinde Trafik Kazası 3 Yaralı Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Ramazan Saadet Partisi Milletvekili Adayları Ram Bayram Tatiline Giden Aile Trafik Kazası Tümü

2018 Sinop İli Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları (24 Haziran 2018)


Vebal altında kalmamak için AKParti'ye oy vermeyeceğim


Artık “Kek”lenmeyelim


Yönetim, Algı ve Stratejik Akıl


Uzaklarda size hasret birileri var!


Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları


Sinop MHP diyor


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'nda Cevizli Baklava 25 TL


1 Haziran Ulusal Fenilketonüri Günü


Döndü Hanım


Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kriterleri


İbretle Okuyunuz!


Gel Vatandaş Gel !.....


Sinop İli 2016 Yılı Vergi Rekortmenleri


Şimdi de yeni başlayanlar için Bozkurt kılavuzu


Boğazda Can Pazarı


Bağlıca Köyü'nden Görüntüler


Zamanım!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 2. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Kış Lastiği Takma Artık Otomobiller İçin de Zorunlu


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Boyabat'ı Hiç Böyle Gördünüz mü?


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:829019 DtGaNi

* ANASAYFA *