E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sahipsiz Bıraktılar!

Çeltik hasat sezonunda çeltik tarlasına giren biçerdöver battı. Çeltik üreticisinin çeltiğini kaldırmak ve hasadını yapmak üzere çeltik tarlalarına sıra ile giren ve köylülerin bölgesel olarak anlaştığı biçerdöverler sırası ile gelen tarlaya girerek çeltiği biçiyor ve üreticisinin umutla beklediği çeltiğin pazara erişmesini sağlıyor.

Karadiğin köyünde çeltik biçmek üzere çeltik tarlasına giren ve orada batan biçerdöver 3 gündür kurtarılmayı bekledi. Yetkililere müracaat ederek biçer döverin kurtarılması için yardımcı olmalarını istemelerine rağmen tüm kapılar yüzlerine kapandı. İlçede ve civardaki özel sektörden ekskavatör arayan köylüler hiç kimsenin batarız korkusu ile girmek istemediği tarlada 3 gündür umutla bekledi. Tır buldular, ekskavatör bulamadılar.

Durağan kaymakamlığına vekaleten bakan Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’un böyle bir gelenekleri olmadığını belirterek, taş ocağında bulunan ekskavatörü de kurtarma çalışmalarına vermemesi üzerine kendi imkanları ile çare arayan vatandaş adeta isyan etti; “bizim olanı bize vermeyeceklerse o makamlarda neden oturuyorlar? Biz üreticiyiz, ürettiğimiz tarla da mı kalsın? O biçerdöver orda dururken çözüm aramayanlar bize yardımcı olmayanlar oy zamanı gelince kapımızı çalıyor. Devletin ekskavatörü bile bize verilmedi. Bizi çaresiz bıraktılar. Özel sektöre yönlendirdiler parasını verdik gelmedi, devlette bizi kaderimize terk etti” diyerek duruma tepki gösterdiler. 3 gündür yapılan görüşmelerden netice alamayan köylü vatandaş şimdi kara kara düşünüyor. Haberi yaptığımız sıralarda kurtarma çalışmaları devam ediyordu.

Kaynak: Sinop Şehir Gazetesi

Tarih:19 10 2018 20:29(1798) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: bende köylüyüm 22 10 2018 11:54
resmi arabayla misafirliğe resmi arabayla gezmelere gidenler resmi arabayla pazar alış verişine gidenler yazık gerçekten yazık bir biçerdöver i ordan çıkartmayan yetkililer bize ne oldu böyle nereye gidiyoruz biz kime güveneceğiz bizim malımızı bize tahsis etmeyen yetkililere mi güveneceğiz bilmiyorum takdir sizin ve şunu söylüyorum emeklilik yasası için devlete yük diyorlar tamam yük kabul ediyoruz geriye doğru işlenen bir yasa tamam oda tamam zaten devletimize zarar gelekse istemiyoruz ama herkez devletin arabalarıyla özel işlerini görüyorsa bu araçlar dayısı olana veriliyorsa bu haklar işine gelene veriliyorsa çok şükür müslümanız düşene bir tekmede biz vurmayız tamam ama bu suriyeliler e harcanan para verilen haklar bize neden verilmez bunlar adam olsaydı vatan larını bırakıp buraya kaçmazlardı herkeze her türlü hak veriliyor bizim vatandaşımıza yok ne gerek var adam tarlada kalsın böyle birşey yok ya

2. Yorum: az laf. çok iş. 20 10 2018 18:34
çifçiye para desteği verileceğine bu gibi direk üretimle ilgili alanlarda destek verilmeli. çiftçi mazot, gübre, tohum, ilaç, yem... artışna itiraz etmesin diye sus payı olarak verilen destekleme parasıyla bu işler olmaz. yıllardır verilen bu destekleme ücretlerinin üretime bir faydası olduğunu gören var mı? hep ital. hep ital.

1. Yorum: 11 köy 20 10 2018 07:55
vay benim üretiminin düştüğü duruma bakın yazıklar olsun çiftçiye gereken desteği vermeyenlere.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hızını Alamayan Kamyon Bariyerleri Biçer "Sinop merkezde Müslüman yok" Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çok Kilogramın tanımı değişti Nihat Hatipoğlu Boyabat'la Buluştu Krizin Faturasını Krize Sebep Olanlar Öd Kadın Giysileri Dikimi Kursu Başlıyor Yangınzede aileye Sinop Kızılay'dan yard Okulda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluş Kaan Kamburoğlu Belediye Başkanlığı İçin Durağan Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Tümü

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Sıladan Mektup Var-2


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:519289 DtGaNi

* ANASAYFA *