E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sahipsiz Bıraktılar!

Çeltik hasat sezonunda çeltik tarlasına giren biçerdöver battı. Çeltik üreticisinin çeltiğini kaldırmak ve hasadını yapmak üzere çeltik tarlalarına sıra ile giren ve köylülerin bölgesel olarak anlaştığı biçerdöverler sırası ile gelen tarlaya girerek çeltiği biçiyor ve üreticisinin umutla beklediği çeltiğin pazara erişmesini sağlıyor.

Karadiğin köyünde çeltik biçmek üzere çeltik tarlasına giren ve orada batan biçerdöver 3 gündür kurtarılmayı bekledi. Yetkililere müracaat ederek biçer döverin kurtarılması için yardımcı olmalarını istemelerine rağmen tüm kapılar yüzlerine kapandı. İlçede ve civardaki özel sektörden ekskavatör arayan köylüler hiç kimsenin batarız korkusu ile girmek istemediği tarlada 3 gündür umutla bekledi. Tır buldular, ekskavatör bulamadılar.

Durağan kaymakamlığına vekaleten bakan Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’un böyle bir gelenekleri olmadığını belirterek, taş ocağında bulunan ekskavatörü de kurtarma çalışmalarına vermemesi üzerine kendi imkanları ile çare arayan vatandaş adeta isyan etti; “bizim olanı bize vermeyeceklerse o makamlarda neden oturuyorlar? Biz üreticiyiz, ürettiğimiz tarla da mı kalsın? O biçerdöver orda dururken çözüm aramayanlar bize yardımcı olmayanlar oy zamanı gelince kapımızı çalıyor. Devletin ekskavatörü bile bize verilmedi. Bizi çaresiz bıraktılar. Özel sektöre yönlendirdiler parasını verdik gelmedi, devlette bizi kaderimize terk etti” diyerek duruma tepki gösterdiler. 3 gündür yapılan görüşmelerden netice alamayan köylü vatandaş şimdi kara kara düşünüyor. Haberi yaptığımız sıralarda kurtarma çalışmaları devam ediyordu.

Kaynak: Sinop Şehir Gazetesi

Tarih:19 10 2018 20:29(1947) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: bende köylüyüm 22 10 2018 11:54
resmi arabayla misafirliğe resmi arabayla gezmelere gidenler resmi arabayla pazar alış verişine gidenler yazık gerçekten yazık bir biçerdöver i ordan çıkartmayan yetkililer bize ne oldu böyle nereye gidiyoruz biz kime güveneceğiz bizim malımızı bize tahsis etmeyen yetkililere mi güveneceğiz bilmiyorum takdir sizin ve şunu söylüyorum emeklilik yasası için devlete yük diyorlar tamam yük kabul ediyoruz geriye doğru işlenen bir yasa tamam oda tamam zaten devletimize zarar gelekse istemiyoruz ama herkez devletin arabalarıyla özel işlerini görüyorsa bu araçlar dayısı olana veriliyorsa bu haklar işine gelene veriliyorsa çok şükür müslümanız düşene bir tekmede biz vurmayız tamam ama bu suriyeliler e harcanan para verilen haklar bize neden verilmez bunlar adam olsaydı vatan larını bırakıp buraya kaçmazlardı herkeze her türlü hak veriliyor bizim vatandaşımıza yok ne gerek var adam tarlada kalsın böyle birşey yok ya

2. Yorum: az laf. çok iş. 20 10 2018 18:34
çifçiye para desteği verileceğine bu gibi direk üretimle ilgili alanlarda destek verilmeli. çiftçi mazot, gübre, tohum, ilaç, yem... artışna itiraz etmesin diye sus payı olarak verilen destekleme parasıyla bu işler olmaz. yıllardır verilen bu destekleme ücretlerinin üretime bir faydası olduğunu gören var mı? hep ital. hep ital.

1. Yorum: 11 köy 20 10 2018 07:55
vay benim üretiminin düştüğü duruma bakın yazıklar olsun çiftçiye gereken desteği vermeyenlere.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Polis Okul Önlerinde Denetimi Artırdı, M Halı Saha Tuvaletindeki Lavaboları Parça Tüm Eğitim Camiasına İyi Tatiller Merak edük! Kaç Lira? Bağımsız Aday Çağdaş; Ben Daha İyiyim! Sinop'ta Aç Kalan Kurtlar Köpeği Yedi ASİLDER Kültür Sanat Etkinlikleri Türkü Oto Galericiler İçin Mesleki Yeterlilik Trafik Ekipleri 18 Araca İşlem Yaptı Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 31 yaşındaki kadından 4 gündür haber alı Durağan Olaylarının Mahkemesi Şubat Ayın Kaldığı cezaevinden telefonla dolandırdı Boyabat Belediyesi'nin Hafriyat Kamyonu Kök Hücre Bağışı ile Donör Ol, Umut Ol! Personelin % 80’i Sinop Üniversite Jandarma Avcılara Göz Açtırmıyor Yayalara Yol Yok, Asfalttan Yürüsün EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Ünsal Kuluç vefat etti Boyabat Doğalgazı Hakkında Yetkililere S Cevat Kuzulu vefat etti Yaralı kediye öğrenciler sahip çıktı Sinop Valiliğinden kritik uyarı! AK Parti ve MHP Başkan Adayı Buluştu Hal Yerinde Fiyatlar Tavanda Gidiyor Çakıcı” Sokak Hayvanlarına 7/24 Ke Sinop'ta ATM'deki tuzağı vatandaş fark e Sinop'ta CHP'nin Meclis Eğilim sonuçları Durağan Belediye Başkanı'ndan Teşekkür M Fikret Kayaoğlu Boyabat İlçe Seçim Müdürlüğüne Büşra Çol Turan Saka vefat etti Öykü Arin Kök Hücre Bağışı Kampanyası Bülent Özen, Çamlıca Mahallesi Muhtar Ad Sündüs Kuluç hanımefendi vefat etti Şükrü Çetinkaya vefat etti CHP'den Sinopspor ziyareti Talihsiz balıkçının cenazesi Sinop'a get Vatandaştan elektrik faturasına tepki AK Parti Sinop ilçe adayları belli oldu Gelin ve Damada 1.000 TL Hediye Çeki AK Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Ş Vergi Yapılandırmasını İhlal Eden Vatand Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güç Asırlık Camiye Yazık Olmasın! Sinop'ta 700 kişi alınacak Sinop medyası can oldu Tümü

Hangi Türk Boyu’na Mensupsunuz?


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Yeni yılda mutlu olmak elimizde


Halk Arenası


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:607985 DtGaNi

* ANASAYFA *