E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bilinçli bir toplum olmanın en belirgin özelliklerinden birinin farkındalık olduğunu belirten Başkan Orhan Çakır “Engelli vatandaşlarımız nüfusumuzun yaklaşık %12,29’unu oluşturmaktadır. Hayatımızın her anında ver her alanında engelli insanlarımızla bir arada olduğumuzu ve her sağlıklı bireyin de bir engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Farkında olmak, hayatı hepimiz için yaşanılır kılmak adına iyi bir başlangıçtır” dedi.

Engelli olmanın engellerle yaşamak anlamına gelmediğini ifade eden Başkan Çakır mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Her sağlıklı bireyin, engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için yapabileceği çok şey var. Karşılarına yeni engeller çıkarmamak bile bunun için bir başlangıçtır. Günlük hayatımızda engelli rampalarını, otoparklarını, asansörlerini ve kendileri için ayrılan koltukları bile meşgul etmeyerek onlara yardımcı olabiliriz. Bu konuda toplum bilinci oluşturmak çok önemlidir. Çünkü onlar bizden daha fazlasını beklemiyorlar. Cesaret ve azimle, inanarak neler yapabileceklerini her gün yeni başarılar ve rekorlarla tüm dünyaya ispat ediyorlar. Bunun en güzel örneklerinden biri olan Ampute Milli Futbol Takımımız Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi olma başarısı göstererek hepimizi gururlandırdı.

Bu sadece bir örnek ve dünya bunu gibi nice başarı hikayeleri ile dolu. Beethoven 9. Senfonisini bestelediğinde ve Edison ampülü icat ettiğinde işitme engelliydiler. Meşhur halk ozanımız Aşık Veysel gibi görme engelli olan ABD’li müzisyen Ray Charles, 13’ü Grammy olmak üzere dünya çapında toplam 19 müzik ödülü sahibiydi. Dünyanın en ünlü fizik profesörlerinden Stephan Hawking ise ALS hastasıydı. Onlar gibi engellerini aşan pek çok insan şuan aramızda ve bizlerden sadece bunun farkında olmamızı bekliyorlar. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle kucaklıyor, hayatı hepimiz için daha yaşanılır kılmak anlamında herkesi farkında olmaya davet ediyorum.

Hayali olan insanlar için engel yoktur.

Engel olma, farkında ol!

Orhan Çakır
Boyabat TSO
Yönetim Kurulu Başkanı

Tarih:03 12 2018 19:34(284) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Gece Yarısı Kuşları Ve Kafesleri Çalan Z Sürpriz olmadı! Boyabat Meydan Projesi’nin İlk Kur MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan Ad MHP'de yeni bir aday mı var? "Arıcılık" kursu açılacaktır Kadir Günal vefat etti Sinop MHP'de istifa Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti Yaban Keçisi Diye Vatandaşın Keçisini Vu MHP Sinop İl Yönetiminde Revizyon Turan Erkul vefat etti Acil Yardıma Bekleniyorsunuz Süleyman Öztürk vefat etti Bilal Acar vefat etti Bir Çelenk Bile Göndermediler! MHP Genel Başkan Yard. Yaşar Yıldırım, B Mustafa Demircan, İl Genel Meclis Üyesi Haber 57 Gazetesi 18 Yaşında Aydilge Sinop'ta Konser Verdi AYM: Erişim engeli özgürlük ihlali Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım Toprağa V CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış A İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım’ın Cenaze MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım Durağan Belediyesi Eski Başkanı Kazada H EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Polis Ekipleri 3 Cezaevi Firarisini Yaka Engelsiz bankacılık ve ATM’ler Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları U Japonya, Sinop’taki nükleer santra TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü haft Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mustafa 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yar Sinop Ayancık Yolunda Kaza: 1 Ölü Sandıktan “Barış” çıktı Kaza Sonrası Kavgayı Polis Yatıştırdı Türkeli’de ölü yunus karaya vurdu Ünzile Büber hanımefendi vefat etti Jandarmadan Kaçak Kazı Yapan Defineciler Şimşirgil'den Ayancık'ta önemli mesajlar Boyabat’ta Çıkan Yangında Konteyne Jandarmadan Avcılara Sıkı Takip Çıkan Yangında Alevlere Boyabat İtfaiyes 2018 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List ŞEGAL Öğretmeni Mesut Çöklü Vefat Etti Sabiha Akkoca hanımefendi vefat etti Tümü

İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Engelden uzak erişilebilir hayat mümkün


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:343219 DtGaNi

* ANASAYFA *