E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Devlet Hastanesi’nden Örnek Olacak Proje

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan Hasta Hakları Birimi, hastane yönetimi ile birlikte çevre hastanelere örnek oluşturacak bir çalışma gerçekleştiriyor.

Her sabah düzenli olarak servislerde yatan hastaların ziyaretini gerçekleştiren birim çalışanları, hastalara ve yakınlarına hasta hakları ile ilgili bilgi veriyor.

Bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra hastalar ile her gün yüz yüze görüşen Zeycan Güçlü poliklinikler ve acil servisteki hastalarla küçük bir anket yaparak hastaneden memnun olup olmadıklarını ortaya koyuyor.

Yemeklerden,resmi prosedürlerinin zamanında yapılıp yapılmadığına,personel çalışmalarından, hasta veya yakınlarının şikayet ve önerilerine kadar bir çok veriyi toplayan Güçlü, bu veriler ışığında hastane yönetimi ile birlikte bu sorunlara hızlı bir şekilde çözüm buluyor.

Yine çalışmalar bünyesinde CİMER, 184 SABİM, Sağlık Bakanlığı, doğrudan müracaatlar, şikayet kutularına bırakılan şikayetler vb. olmak üzere türlü kanallardan gelen hasta ve vatandaş şikayetleri araştırılıp anında ve yerinde çözüm bulunmaya çalışılıyor.

Edinilen bilgiye göre bu çözüm odaklı proje vatandaşları oldukça mutlu ederken, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde geçmiş yıllara göre şikayetler oldukça azalmış durumda.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:10 04 2019 19:48(1333) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: x.y.z 19 04 2019 22:22
hasta veya yakınını hasta hakları konusunda bilgilendirmek bu birimin asli görevi. şimdi asli görev örnek proje olmuş.aferim size

6. Yorum: aslan 18 04 2019 21:29
güzel bir uygulama.tebrikler.

5. Yorum: hahahah 16 04 2019 22:34
ya çocuk mu kandırıyorsunuz sinop kadar nüfusu olan ilçede doktor yok mr yok tedavi yok siz önce her gece milli servetle sinop merkez ve samsun'a nakil ettiğiniz hastaların cvbini verin att arkadaşlar muavin gibi oldular sürekli yol gidip gelmekten riski yönlendirmek adına başlıyorlar nakışlı ya arkadaş burdaki insan insan degilmi yazık çok yazık birim oluştursan ne çözüm nerede çözüm hüseyin cömert her hafta yazıyorsun siladan mektup bu zahmet şu isede bir el atıver memleketin esas sorunu saglik

4. Yorum: sağlıkçı 13 04 2019 06:42
çoğu hastanede hasta hakları birimleri zaten bu şekilde çalışıyor.

3. Yorum: halktanesi 11 04 2019 07:49
boşversenize hangi şikayet dinlenilmiş bugüne kadar. asıl işlerini yapsalar böyle bir birime ihtiyaç var mı. şaka gibi memleket. ancak birim oluştururuz zaten. filanca hakları birimi. demekki hakkını vermiyorsunuz.

2. Yorum: çarşı 11 04 2019 06:50
kolonoskopi ve endeskopi makinası duragan a boyabat devlet hastanesinden yürüyerek mi gitti.yoksa duraganlı milletvekilimize yönetim jest mi (y....k) mı yaptı yoksa 1 —- 4 ten büyük mü

1. Yorum: farkındayız 11 04 2019 01:01
mevcut çalışanlar yetmiyor emek li olup çalışan personelden bahsediyorum,birde işkur dan emekli olup da hastane bünyesine işe girenlere ne demeli?ne olcak böyle bilememek ile beraber,kim olur ise olsun konu da ne olur ise olsun,muhatap oldugum kişiler de vızırtı.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sabahattin Oğuz vefat etti Sinop Üniversitesi Zirveye Yerleşti Boyabat Gazidere Domatesi Tescillendi Sinop’taki fuhuş operasyonunda iki 100. yıl logosu tartışma yarattı... Benz Yeşilay, tüm Sinop’u sağlık için pedal ç YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Gü Hanife Kiriş hanımefendi vefat etti Akü ve mazot hırsızları enselendi Sinop'ta Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı Boyabatlı Şampiyon Karikatüristler İzmir İrfan Erbaş, Berat Kandili Mesajı Yayıml Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu Sinop’lu Vatandaş İmkanlarıyla Mıs KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor Boyabat Anlam Okulları Açılıyor! Gökçeağaçsakızı Köyü Mevkinde Trafik Kaz Ahmet Kılıçaslan’dan Teşekkür̷ Boyabat’ta Bisiklete Biniyorum Projesi Y Boyabat'ta 25 Yıl Sonra MHP Belediye Mec Hedefimiz BAL Ligi... Sinop Üniversitesine 3 Yılda 63 Yeni Pro "TÜRK İşaret Dili" Kursu Açılacaktır ”Boyabat Tanıtım Sunumları” Mahalledeki Onlarca Kediyi Besliyor BTSO İstihdama Yüksek Katkı Sağlayan Üye Boyabat’ta Okul-Esnaf İşbirliği Gülümser Çakır hanımefendi vefat etti İsmail Akter vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Beyinden Beyine Satış Eğitimi Şampiyon Boyabat 1868 Spor Oldu Sinop’ta iş kazası: 1 yaralı Av sezonu bitti, tekneler limana çekildi Maçta Dili Boğazına Kaçan Futbolcu Sahad Teşekkürler Yeşilçam Köyü Hüseyin Musluoğlu vefat etti Gerze'de kurtarma operasyonu Sinop Erfelek Yolunda Trafik Kazası Yusuf Sancar vefat etti Anaokulunda Miniklere Sağlık Uygulamalı Minikler Polisleri Ziyaret Etti Ekmek Kavgasına Bıçak Karıştı 2 Yaralı Minibüs Elektrik Diregine Çarparak Durab Ahmet Türk vefat etti Adalet böyle işledi! Tercüman Yılmaz vefat etti ”Vatandaşımız Köyüne Dönsün, Üreti Tümü

Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:596299 DtGaNi

* ANASAYFA *