E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat Devlet Hastanesi’nden Örnek Olacak Proje

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan Hasta Hakları Birimi, hastane yönetimi ile birlikte çevre hastanelere örnek oluşturacak bir çalışma gerçekleştiriyor.

Her sabah düzenli olarak servislerde yatan hastaların ziyaretini gerçekleştiren birim çalışanları, hastalara ve yakınlarına hasta hakları ile ilgili bilgi veriyor.

Bilgilendirme çalışmalarının yanı sıra hastalar ile her gün yüz yüze görüşen Zeycan Güçlü poliklinikler ve acil servisteki hastalarla küçük bir anket yaparak hastaneden memnun olup olmadıklarını ortaya koyuyor.

Yemeklerden,resmi prosedürlerinin zamanında yapılıp yapılmadığına,personel çalışmalarından, hasta veya yakınlarının şikayet ve önerilerine kadar bir çok veriyi toplayan Güçlü, bu veriler ışığında hastane yönetimi ile birlikte bu sorunlara hızlı bir şekilde çözüm buluyor.

Yine çalışmalar bünyesinde CİMER, 184 SABİM, Sağlık Bakanlığı, doğrudan müracaatlar, şikayet kutularına bırakılan şikayetler vb. olmak üzere türlü kanallardan gelen hasta ve vatandaş şikayetleri araştırılıp anında ve yerinde çözüm bulunmaya çalışılıyor.

Edinilen bilgiye göre bu çözüm odaklı proje vatandaşları oldukça mutlu ederken, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde geçmiş yıllara göre şikayetler oldukça azalmış durumda.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:10 04 2019 19:48(1423) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: x.y.z 19 04 2019 22:22
hasta veya yakınını hasta hakları konusunda bilgilendirmek bu birimin asli görevi. şimdi asli görev örnek proje olmuş.aferim size

6. Yorum: aslan 18 04 2019 21:29
güzel bir uygulama.tebrikler.

5. Yorum: hahahah 16 04 2019 22:34
ya çocuk mu kandırıyorsunuz sinop kadar nüfusu olan ilçede doktor yok mr yok tedavi yok siz önce her gece milli servetle sinop merkez ve samsun'a nakil ettiğiniz hastaların cvbini verin att arkadaşlar muavin gibi oldular sürekli yol gidip gelmekten riski yönlendirmek adına başlıyorlar nakışlı ya arkadaş burdaki insan insan degilmi yazık çok yazık birim oluştursan ne çözüm nerede çözüm hüseyin cömert her hafta yazıyorsun siladan mektup bu zahmet şu isede bir el atıver memleketin esas sorunu saglik

4. Yorum: sağlıkçı 13 04 2019 06:42
çoğu hastanede hasta hakları birimleri zaten bu şekilde çalışıyor.

3. Yorum: halktanesi 11 04 2019 07:49
boşversenize hangi şikayet dinlenilmiş bugüne kadar. asıl işlerini yapsalar böyle bir birime ihtiyaç var mı. şaka gibi memleket. ancak birim oluştururuz zaten. filanca hakları birimi. demekki hakkını vermiyorsunuz.

2. Yorum: çarşı 11 04 2019 06:50
kolonoskopi ve endeskopi makinası duragan a boyabat devlet hastanesinden yürüyerek mi gitti.yoksa duraganlı milletvekilimize yönetim jest mi (y....k) mı yaptı yoksa 1 —- 4 ten büyük mü

1. Yorum: farkındayız 11 04 2019 01:01
mevcut çalışanlar yetmiyor emek li olup çalışan personelden bahsediyorum,birde işkur dan emekli olup da hastane bünyesine işe girenlere ne demeli?ne olcak böyle bilememek ile beraber,kim olur ise olsun konu da ne olur ise olsun,muhatap oldugum kişiler de vızırtı.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Durağan Arasında Motosiklet Trak Sürücüler Dikkat! Boyabat’ta Sel Çeltik Tarlalarını Sinop'ta otele girmeye çalışan inek gülü Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Mustafa Özboğa vefat etti Boşuna açmayın bari! Sinop’ta uyuşturucu operasyonu: 3 Sınav Tedbirleri Yetenek Sınavları Yapılacak Kelle Kebaba Tatilcilerde Vatandaşlarda Ayran Zannedip Böcek İlacını İçmeye Kalk Esentepe’de Kendini Eve Kilitleyen Cinayetten Tutuklu Ufuk T. 26 Yıl 3 Ay H Emine Çatak hanımefendi vefat etti Kayıp Can Dostu Aranıyor İsmail Menekşe vefat etti Boyabat Gerze Arasında Feci Kaza: 2 Ölü Kontrolden Çıkan Damperli Kamyon Trafik Sel Ne Varsa Önüne Kattı Önlemler Gece B Çaya Sel Geldi Kargo kamyonu otomobille çarpıştı 2 ölü Traktörle Ot Biçerken Can Verdi Sinoplular, Hıdırellezi kutladı Balkondan düşen genç, tedavi altına alın Sabıkalı kavşakta yine kaza! Kazada ağır yaralanan 4 yaşındaki çocuk Nazif Ulu vefat etti Kemal Kalaycı vefat etti Hüseyin Sarı vefat etti Orta Çarşıya Renk Veren Bakırcılar Çarşı Zeki Papağan İlgiyle İzleniyor Şu Güzelliklere Bakın! ASİDER, Münster Başkonsolosluğuna ziyare Zabiye Irmak hanımefendi vefat etti Satılmış Öztürk vefat etti Dalgın Sürücü El Firenini İhmal Edince A Trafik Ekiplerinin Denetimleri Devam Edi Şevki Kazar vefat etti Tünel Çıkışında Otomobil Takla Attı Duramayan Araç Kadının Ayaklarının Üzeri Yaralıların Dördü Samsun’a Sevk Ed Araç Yaklaşık 50 Metreden Uçtu 7 Yaralı İtfaiye Alevlere Müdahale Etti ve Uyardı Alkolü Fazla Kaçırınca Gözlerini Hastane Zeliha Karaş hanımefendi vefat etti Ramazan Şimşek vefat etti Bekir Ulutaş vefat etti Yılbaşı'nda İndirim, Ramazan ve Bayram'd Tümü

İlçemizde İhalelerde Usulsüzlük Yapan Kurum


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi güzel şeyler yapmadı?


Satılık Otomobil 57 DT 858


VIP’iniz Batsın


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Kafa Kesen Suriyeliler!


İslam'da özel bir hayvan: Kedi


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:367831 DtGaNi

* ANASAYFA *