E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat 1868 Spor Bal Liginde Fakat Çim Sahası Yok!

Bir yıl önce kurularak sahaya çıkan Boyabat 1868 Spor kulübü ilk yılında Sinop Amatör liginden Bal ligine çıkmayı başardı. Fakat Boyabat 1868 Spor kulübünün ne bir antrenman yapacak sahası var, ne de Bal ligindeki spor kulüpleri gibi çim sahası var.

Boyabat’a çim saha yapılmak yerine dönemin Milletvekili Mehmet Ersoy katkılarıyla yapılan yeni Boyabat Stadının zemini çim yerine yapay çimle yapılmıştı. Şu an ise zemin tamamen bitmiş, neredeyse kullanılamaz durumda bulunuyor. Çim sahası olmayan kulüplerin futbolda kaliteyi düşürdüğü de bir gerçek. Oysa ilçemizde bulunan çim sahanın bozulmadan bu şekli ile bugüne kadar korunması da sevindirici.

Boyabat 1868 Spor Bölgesel Amatör Ligi'nde 2019-2020 sezonunda Samsun, Tokat, Amasya, Çorum, Ordu, Çankırı, Kastamonu, Karabük gibi illerden gelecek takımlarla 3. lig için yarışacak. İsmi dahi bulunmayan, halk arasında Daylı stadı olarak geçen, stadın şehir merkezine uzak olması takımı seyirci desteği alamamasına neden oluyor. Karşılaşmalara sadece taşıtı olanların geldiği Daylı stadı şehir merkezine uzak olmasından sporseverler ayrıca şikayetçiler.

Futbola yakınlığı ile bilinen camianın Boyabat Şehir Mezarlığı yanındaki stadın çevre düzenlemesi yapıldığı takdirde Boyabat’a gelecek takımların da kendi sahaları gibi çim sahada karşılaşma yapacakları, Boyabat 1868 Spor kulübü oyuncularının çim saha deneyimi olmadığı için deplasman da dez avantajlı duruma düşerek galibiyet şanslarının daha az olduğu görüşündeler. Bu çim sahada yapılacak basit düzenlemelerin yeterli olduğu kanısındalar. Futbol deneyimi olan kişilere göre, yıllar önce zemini oturmuş çim saha olan Boyabat Şehir Stadında  yeniden hizmete kazandırılmasının aynı zamanda Stadyum Caddesinde hareketliliğin yaşanmasına, Boyabat Şehitliği tanıtımında rol aldığı gibi, Boyabat 1868 Spora yüksek miktarda seyirci desteği getireceği, Boyabat 1868 Spor kulübü oyuncularının daha iyi performans sergileyecekleri kanısındalar.

Kamuoyu adına; Boyabat 1868 Sporun ilk bir yıl içinde maçlara iyi motive olmasını sağlayan Sinop Milletvekilleri, Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı ve Gençlik spor İl ve İlçe müdürlüklerinin yine aynı hassasiyeti göstermesini umut ediyoruz.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:16 05 2019 14:31(843) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Cömert Ailesinden Teşekkür Mesajı Şehri Yaldız hanımefendi vefat etti Sinop’ta Otomobil Refüje Girdi 1 Y Şükrü Tekin vefat etti Ömer Tiryakioğlu vefat etti Traktör kazasında muhtar hayatını kaybet Paşalıoğlu Köyünde Ev ve Ahır Tamamen Ya Dranas Tüneli İçinde Araç Alev Aldı Kör Kurşun Minik Kıza İsabet Etti 6. Kattan Düşen Genç Kadın Hayatını Kayb Sazlıda iki ev ve iki ahır kül oldu Traktör devrildi: 1 ölü Satılmış İlhanoğlu vefat etti Şakir Kızılaslan vefat etti Fadime Aker hanımefendi vefat etti Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıy 8. Uluslararası Meslek Yüksekokulu Sempo Yağmur kısa sürede sele dönüştü CHP’li Karadeniz’den %1 KDV& Kamyonla Otomobil Çarpıştı 1 Yaralı Sağanak Yağış Durağan’da Etkili Ol Yayaya Yol Verdi Kazaya Neden Oldu Erfelek’te 28 Kök Kenevir Bitkisi Karayolunda Yaya Önceliğine Dikkat Çekti Saksıda 33 Adet, Bahçesinde 8 Adet Hint Taşköprü’de Fuhuş Operasyonu 28 Gö Boyabat’ta Definecilere Suçüstü Ba Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ile İlg Safiye Soyman Geliyor Fadime Büyükkayıkcı hanımefendi vefat et Gerze'de Silah ve Uyuşturucu Ele Geçiril Yiyecek Arayan Ayı Kamerayla Görüntülend Erfelek Yolunda Trafik Kazası Yaralılar Sinop’ta Yaşlı Adama Araba Çarptı Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni Hizm Ulviye Erdoğan hanımefendi vefat etti Amatör Balıkçı Zıpkınla 10 Kiloluk Levre Tekke Köyü Mevkinde Feci Trafik Kazası: Sadece erkek oldukları için milyonlarcas Ayfer Gök hanımefendi vefat etti Boyabat Durağan Arasında Motosiklet Trak Sürücüler Dikkat! Boyabat’ta Sel Çeltik Tarlalarını Sinop'ta otele girmeye çalışan inek gülü Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Mustafa Özboğa vefat etti Boşuna açmayın bari! Sinop’ta uyuşturucu operasyonu: 3 Sınav Tedbirleri Tümü

Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etmelidir


Otun Rengi


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:565685 DtGaNi

* ANASAYFA *