E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ile İlgili Soruma Cevap Geldi

14 Mayıs 2019 günü Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'nde bulunan bazı aletlerin, Sinop ilinde bulunan diğer hastanelere gönderildiği ve şu an kullanılmayan eski hastane binası ile ilgili CİMER'e soru sormuştum, cevabı geldi. Yorum sizin.

CİMER aracılığı ile Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Başkanlığı tarafından verilen cevap:

CİMER'e sorduğum sorunun metni:

Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi envanterinde olan, endoskopi cihazının Durağan Devlet Hastanesi'ne verildiği, yine doğru ise envanterde olan ultrason cihazınında başka bir hastaneye yollandığı iddia ediliyor. Ben Boyabat'ta yaşayan bir vatandaş olarak bu iddialar doğru ise Sinop ilinde bulunan bütün Sağlık Bakanlığı yetkililerinden şikayetçiyim.

Benim yaşadığım ilçede bulunan ve benim halkımın hizmetinde olması gereken bu aletler neden başka hastanelere yollanmaktadır. Ayrıca bizim bilmediğimiz ve Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi envanterinde bulunan başka aletlerde diğer hastanelere yollanmışmıdır? Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi yaklaşık Boyabat, Durağan, Saraydüzü ilçeleri, Hanönü ve Kargı'nın bazı köyleriyle birlikte yaklaşık 75-80 bin kişiye hizmet etmekte olan bir hastanedir, bu aletlere yenisi eklenmesi gerekirken kim yada kimler tarafından bu aletler hasteneden alınarak diğer hastanelere verilmiştir? Ben bu işlemi yapanlar hakkında şikayetçiyim, derhal bu aletler ve varsa diğer aletler Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne iade edilmelidir.

Ayrıca Boyabat'ta yeni yapılan hastane binasının yanında bulunan ve depreme karşı güçlendirilerek sağlam hale getirilen eski hastane binası yıkılmak istenmektedir. Devletin parası bu kadar bolmudur ki bu bina değerlendirileceğine yıkılmak istenmektedir?

Sinop ilinde bulunan Sağlık Bakanlığı yetkililerinin derhal Boyabat düşmanlığına son verip, hastaların Sinop'ta değil, Boyabat'ta tedavi olmasını sağlamalıdırlar.

Tarih:19 06 2019 11:24(1863) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: sağlıkçı 19 06 2019 20:17
başta zamanın vekili mehmet ersoy olmak üzere zamanın hastane yönetimine yeni bina, bir çok tıbbi cihaz ve hekim kadrosunda doluluk yaparak hastaneye altın çağını yaşattıkları için teşekkür ederim. bu günkü siyasetin ise o arkadaşlara bakışları ise manidar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Türk ve Küçükbaş Aileleri Teşekkür Mesaj Gazeteciye tuhaf soru Cahit Başoğlu vefat etti Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Yaykıl'da Kaza 1 Ölü, 3 Yaralı Kendi Silahı İle İntihar Etti Sinop İYİ Parti'de Şanlan dönemi Minibüsün çarptığı panelvan araç apartma Orduköyü Mevkiin'de Kaza Yıldız Mahallesinde İntihar Girişimi Huriye Akteke hanımefendi vefat etti Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul M Rektör Dalgın’dan 15 Temmuz Mesajı Satu Aktaş hanımefendi vefat etti 15 Temmuzun 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Hüseyin Demir vefat etti Ahmet Şimşirgil'den Rektörlük Açıklaması 30 Metreden Denize Düştü Adı öne çıktı! Şelalelerde Mahsur Kalan Ailenin İmdadın Ne pankartmış yahu! Ümit Besen&Pamela Konseri İptal Edildi Sinop'ta Motosiklet Kazası: 1 Yaralı Sinop'ta Motosiklet Kazası: 1 Yaralı KUZKA, 2019 Yılı Mali Destek Programı Ba Halil Açıkgöz vefat etti Sinopspor'un Kopyası Yoktur Döndü Solmaz hanımefendi vefat etti İmzalayanlar arasında Türkiye'de dahil b Emine Maraz hanımefendi vefat etti Vali bey; O bilgi yanlışmış ! İbrahim Ekiz vefat etti Fadime Uzun hanımefendi vefat etti Burak Sevinç ve Algı Eke’yi Nasips Yine plaj yine hedef Suriyeliler Kontrolsüz Depolanan Çöplüğe Giren İnek Motorsiklet Sürücüsü Yaralandı Selahattin Arabacı vefat etti Sinoplular federasyonunda dev kadro Karadeniz’den Yaşlı ve Muhtaçlara Durağan'da Trafik Kazası: 5 Yaralı Boyabat-Durağan Yolunda Trafik Kazası Müjdeli Haber Geldi Cenaze Yolunda Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı Kayalıklardan Düşen Bir Çocuk Hayatını K Ramazan Kaygusuz vefat etti “Sağlıkta Şiddete Hayır” Sinop Üniversitersi Rektörü “Yılın Ümit Besen ve Pamela Tarihi Sinop Cezaev Tümü

Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Topal ördek mi? Hayır


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:429948 DtGaNi

* ANASAYFA *