E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

KUZKA, Sosyal Destek Programı Çalışmalarına Başladı

2019 Yılı Sosyal Destek Programı kapsamında beşeri sermayeyi güçlendirmek, toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak, göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ortaya çıkardığı ihtiyaçlara çözüm üretmek amacıyla Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde proje bilgilendirme çalışmalarına başladı.

2008 yılında ülke genelinde uygulanmaya başlanan Sosyal Destek Programı’nın öncelikli hedefi, dezavantajlı bölgelerde beşeri sermayeyi güçlendirmek ve toplumsal bütünleşme sürecine destek olmak, göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunlar ile değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermek.

Bölge içi ve nesil içi sosyal kalkınma farklarının ortaya çıkardığı sonuçlar nedeniyle ülke sathına yayılması zorunlu hale gelen Sosyal Destek Programının görece gelişmiş büyük kentlerimizde il içi ve nesil içi sosyal gelişmişlik farkını azaltmaya ve fırsat eşitliğini artırmaya dönük olarak seçilen ilçelerde uygulanması öngörülüyor. Bu amaçla KUZKA tarafından uygulanacak Sosyal Destek Programı kapsamında 2019 yılı içinde illerimiz de dâhil olmak üzere, aynı kentin farklı ilçelerinde yaşayan ve bireylerin, coğrafi ve demografik olarak dezavantajlı olabilen (çocuk, genç, kadın, yaşılar, engelliler vd.) kesimler için fırsat eşitliğinin sağlanmasına yönelik vizyonsal projelere destek sağlanacak.

Sosyal Program Hakkında Bilgilendirme Yapılıyor

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde uygulanacak projeler öncesinde il merkezlerinde KUZKA tarafından ilgili paydaşlara yönelik Sinop’ta Vali Köksal Şakalar, Çankırı’da Vali Hamdi Bilge Aktaş başkanlığında il bilgilendirme toplantıları düzenlendi. İlgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıların sonuncusu ise Kastamonu’da gerçekleştirilecek. Toplantılarda program kapsamında KUZKA tarafından desteklenecek proje konularına ilişkin ilgili paydaş kurumlara detaylı bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Sosyal Destek Programı kapsamında ülke genelinde 81 ilde uygulanması planlanan projelere merkezi bütçeden toplam 166 milyon TL destek sağlanacak. Güdümlü proje şeklinde uygulanacak projeler ise en az 1 milyon bütçeye sahip olacak ve toplam 18 ay içinde tamamlanacak.

Tarih:03 10 2019 11:49(296) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: daylulu kerem 09 10 2019 15:22
kuzka çalışıyor dostlar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Barış Karadeniz, 21 Ekim Dünya Gazetecil Boyabatlı Uzman Onbaşı Mutlu Can Meşeci YBO’lu Aziz Göveli'ye Karikatürde Erdem Ay vefat etti Boyabat Panayırında İş Tuvalet Parasına Boyabat’ta Yağlı Güreşler Yapıldı Boyabat 1868 Spor-Merzifonspor: 0-1 Nazik Akbaş hanımefendi vefat etti Sündüs Bender hanımefendi vefat etti Gerze ilçesinde çıkan yangında ev, ahır Boyabat Kalesinde mahsur kalan 2 köpek k Belediye Meclisi Barış Pınarı Hareketı B Şakir Aydın vefat etti AFAD Ekipleri Boyabat Kalesinde Operasyo Erfelek'te İzinsiz Kazı Yapan 4 Kişi Yak Aralık'a Kadar 2000 Haneye Doğalgaz Bağl Yoldan Çıkan Otomobil Bahçedeki Çam Ağac Boyabat Panayırı Kaç Yıllık? Trafik Ekipleri Taksileri Denetledi Sinop Üniversitesi Senatosundan Barış Pı Sinop’ta Okul Servisi Trafik Kazas İşler karışıyor gibi! Türkeli'de terör bahanesiyle 32 bin lira Ahmet Şimşek vefat etti Şükrü Cünbük vefat etti Biz devletimizin aldığı bu kararın arkas Yaykıl Kavşağında Tanker Alev Aldı Nizamettin Eren vefat etti Genç Mühendisin Ayaklarının Üzerinden Ka Hani Öncelik Yaya Vatandaşındı Boyabat’lı Vatandaş Taşköprü’ 90 Yaşındaki Ev Sahibini Bıçakla Öldürdü "Okul-Sanayi İşbirliği" Projesi Kemer Hayat Kurtardı Belediye'de Kiralık 4 Aracın Bedeli Yıll 1074 Çankırı Spor- Boyabat 1868 Spor: 2- OSB yönetimi toplandı Türkeli'de seyir halindeki otomobil alev Gerze’de Bir Araya Geldiler Uyuşturucu Özgürlüğün Sonu Zeynep Kurt hanımefendi vefat etti Saraydüzü-Durağan Kavşağında Trafik Kaza Beton Mikserinin Altında Kalan Kadın Hay Satılmış Kabasakal vefat etti Vay inek vay ! Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Sinop’ta 4 Adet Villa Alevlere Tes Boyabat Osman Köyü Girişinde Otomobil Te Sokak Köpekleri Sahipsiz Değil Tümü

Kaldırımlar ve insanlar


İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Guevara"


Hastaneler ve Cerrahpaşa


Osmanlı’da hayvan sevgisi


Crystal Bistro’dan “Artan Lezzet, Azalan Fiyatlar” Kampanyası


Eşeğin Mertebesini Yükseltirsen


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ekim ayı ziyaretci sayısı:491755 DtGaNi

* ANASAYFA *