E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Belediye Sokak'ta Hareketli Dakikalar

9 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 15.30 civarında Boyabat Belediye Sokakta hareketli saatler yaşandı. Devlet görevlisi olduklarını, buraya devlet adına geldiklerini iddia eden kişiler ve belediye görevlileri, Belediye Sokak'ta bulunan eski otel binasına girmek istemeleri üzerine, bina sahiplerinin itirazı ile karşılaştı.

Bina sahiplerinin, “Buraya girebileceğinize dair resmi bir yazı varsa, yazıyı gösterin, elinizde resmi bir yazı varsa isteğiniz gibi bakın.” sözleri üzerine, görevliler konuyu başka boyuta çekmeye çalıştılar. Kendilerinin buraya geleceklerinin bina sahibine önceden bildirildiğini söyleyen şahıslara; bina sahipleri kendilerine böyle bir yazının gelmediğini varsa yazıyı getirdikleri takdirde nasıl bir inceleme yapacaklarsa yapabileceklerini söyleyerek yanıt verdiler. Resmi evrak olmadan binaya girmelerine izin verilmemesi üzerine; bina sahiplerine, ”Devlet görevlisiyiz. devlet adına geldik.” diyen şahıslar ile bina sahipleri arasında bir süre yaşanan tartışmanın ardından, bina sahibi; "Şahsımıza ait mülkümüze girebileceğinize dair yazı gösterin sorun yok, girebilirsiniz, ancak devlet memuru olmanın her konut ya da işyerine elini kolunu sallayarak girebilmek anlamı taşımaz." dedi. Devlet görevlisi oldukları söyleyen kişiler, “Yazıyı istedik bekliyoruz.” şeklinde cevap verdiler.

Bina sahiplerini de şaşkına çeviren bu olay çevrede gelişmeleri ilgiyle izlemekte olan vatandaşlar arasında da “Girip te burada ne yapacaklar ki acaba ?” şeklinde soru işaretleri bıraktı. Haber merkezimizin görüntü aldığını fark eden ve kendilerinin devlet görevlisi olduklarını, buraya devlet adına geldiklerini iddia eden kişiler yolun karşı kısmını geçerek ellerinde ki kağıtlara bakmaya başladılar. Olayın 155 Polis ihbar hattına intikal etmesinin ardından, devlet görevlisi olduklarını ve buraya devlet adına geldiklerini iddia eden şahıslar yavaşça olay yerinden uzaklaşmaya başladılar. Daha sonra ilgili görevli şahıslar polisin gelmesi üzerine adeta buhar olup uçtular. Polis ekiplerinin olay yerine intikali sonrasında çevrede yaptıkları aramalar neticesinde görevli olduklarını söyleyen bahsi konu şahıslara rastlayamadı.

Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek “Konut Dokunulmazlığını ihlal etmekten” bina sahibi Orhan Çakır tarafından ilgili kişilerden şikayetçi olunduğu da bildirildi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:10 10 2019 13:44(3838) Facebook'ta Paylaş

20. Yorum: orta direk 12 10 2019 21:02
orhan çakır otelin olduğu yer sanki pasifik deprem kuşağında gubreci halitin dukkanin olduğu yer de sanki brezilya deprem kuşağında .risk varsa komple vardır şefik bey efendi kardeşim . hep sini yık artı sokağın sonundan başlada görelim .

19. Yorum: bir dost 12 10 2019 20:50
niye yorumlarımızı yayınlamıyorsunuz

18. Yorum: mixer 12 10 2019 15:24
aslında buraya tek bir cümle yazmak yeter ama ben hoşuma giden bir slogan var onuda yazmak istiyorum eğer editör yayınlarsa;

-kontrolsüz güç, güç değildir.
-böbürlenme padişahım, senden büyük allah var!

çakır şirketler grubu' na bir tavsiyem; öncelikle uzaklardan selam sizlere...
sabredin sayın çakır ailesi. sizleri bilen bilir ve biliyorda!

keskin sirke küpüne zarar demiş cedlerimiz.

17. Yorum: yiğrenli 11 10 2019 23:04
ali ihsan emmi bu memlekete yatırım yapmış düzgün bir ticaret adamıdır.nokta...

16. Yorum: rahman 11 10 2019 19:32
bu belediyede calisanlar kraldan daha kralci ozellikle mudurleri. eger adam gibi durust dogru insanlari getirmezse bir dahaki secimlerde kaybedecek

15. Yorum: haydar 11 10 2019 19:31
bundan sonra yolun, kaldırımın içine ev yapma dönemi bitti... boyabat lılara hayırlı olsun.

14. Yorum: genc bakıs 11 10 2019 18:01
baskan aşık attığın adam belediyede gariban personel değil avukat avukat adami ga nırttır.az ilim irfan sahibi olun ya adam parayi basmiş almiş ne ugrasiyosun daha.sende zamaninda 11 katli binalardan yer aldın ne hikmetse hicbisey olmadı. az kanun kitap okuyun.boyabat kimsenin babasinin ciftligi degil,adam yuzlerce kisiye ekmek veriyor allah razi olsun.sen ne yaptin buzamana kadar ? onu bunu kayirmaktan baska !

13. Yorum: boyabatlı 11 10 2019 17:50
boyabat belediyesinin bu hareketi yaptığı aile, boyabat’ta 200 den fazla insana iş veriyor istihdam sağlıyor, bu iş yeri faaliyete geçse 10 garibanın daha karnı doyacak. bunda kötü olan şey nedir, yanlışlık nerdedir . biri bana anlatsın.

12. Yorum: boyabat sevdalısı 11 10 2019 12:21
başkanım etrafındaki kurmayların size oy kaybettiriyor. hepsinin tuzu kuru, evlerine 2-3 maaş giriyor. vatandaş yiyecek ekmeği zor bulurken bunlar gününü gün ediyor. vatandaş da bunlardan çok rahatsız. ve hepsine vatandaş antipati duyuyor. bilginize...

11. Yorum: aydın 11 10 2019 12:09
4 dönemdir iktidar partisi yönetiyor boyabat'ı ama bir arpa boyu yol gidememişiz. halkımız neden sorgulamıyor. emeklilerin şehri olduk. gençler iş bulamıyor, büyük şehirlere göç ediyor, ve hiç bir önlem alınmıyor, her geçen gün boyabat'ımız eriyor.

10. Yorum: başkan 11 10 2019 07:03
başkan çakıcı '' birileri boyabat'ın gelişmesini istemiyor'' diye verdiği bu açıklamada isimler vermeden kendince kimleri kast ettiği belli oldu,ağzındaki baklayı bu olaylada görmüş olduk.sayın başkan boyabatın gelişmesini istemiyor dediğiniz şahısların boyabatta ne yaptıkları bellidir.ancak sizin ne yapmak istediğiniz daha tam net olarak anlaşılamadı bu tip açıklamalar ve olaylarla insanların algılarıyla oynamayın,partiniz seçim sonuçları üzerinden bir okuma yapıp eksiklerini hatalarını görmeye çalışırken siz güç sarhoşluğu içinde kibirli adımlarla ben yaptım oldu şeklinde devam ederseniz sonunuz istanbul bel. seçimlerine döner haberiniz olsun.

9. Yorum: elif 11 10 2019 00:26
belediyenin koltuğunda oturana güvenenler ,güvendikleri kişinin koltuk altından kayarsa ,koltukta oturan yüzünden tavır aldığınız insanlardan utanırsınız. sonra o koltuğa oturanlarda size tavır almasınlar...”karma” felsefesini inceleyin derim. şimdi söylenilen ses gelecekte yankılanır unutmayın. koltukta oturan’da bilsinki koltuk altından giderse ; önce en çok iyilik yaptıkları ve koltuğun için , insanlara tavır alanlar senden uzaklaşacak. bütün çaba iyi anılmakla ilgili olmalı “ der cok sevdiğim bir yazar..

8. Yorum: hasan 10 10 2019 23:58
başkanın şahsi davranmasının yüzünden belediyenin adı lekeniyor hukuk devleti olduğunu unutuyorlar sanırım

7. Yorum: karaca çarşak 10 10 2019 23:09
reise biri söylesin yanış yapıyor . aliksan dayıya ayıp yav. iyiliği olmamış adam yoktur boyabatda. polisten kaçmak nedemek hiç yakışıyomu

6. Yorum: egeden 10 10 2019 22:54
nasıl yani ? haklı olan insan neden polisten kaçıyor!!! ya arkadailar ben boyabatta doğdum büyüdüm ama uzun zamandır boyabatta değilim. ailemi ziyarete bayramdan bayrama geliyorum. her geldiğim de hep bi usulsüzlük. neden burası hep geriye gidiyor ? , neden hep kötü olay var ?

5. Yorum: yusuf diyelim 10 10 2019 22:44
haaa bak demekki elde belge evrak olmadan içeri giremiyorlarmış. vay be bişey daha öğrendim :)

4. Yorum: french 10 10 2019 22:23
şaka mı bu!!!!!!! belediye ve devlet görevlisi diye bahsettiğiniz şahısların polis gelince kaçmaları ne demek yahu. cahil mağdurlar yazısını okuduktan sonra güzel temenniler de bulunmuştum. şu haberi görünce hayal kırıklığına uğradım. neden “iyi” olmayı denemiyorlar ? neden ? neden boyabatta her sey yanlış yapılmak zorunda ? neden güzel haberler okumuyoruz ? yazık. cok yazık. avrupa’da bir söz var. sabah kapı çaldığında sütçü olduğunu bilirsin. bide boyabata bak. belediye iyice oyun parkı olmuş... yazık.

3. Yorum: nurettin 10 10 2019 21:42
3.10.2019 daki haberde baskandan sert aciklama diye bir baslik var orada muhtar yorumcusu var o haberla alakali heralde bugunku devlet gorevlileri ziyareti

2. Yorum: yazık 10 10 2019 18:19
memleket ne hale geldi. devlet memuru zorbalık ile vatandaşa zulmü etmek istiyor. başkan’ın söylemleri memuru cesaretlendiriyor. başkan sen önce emrindeki memur ve isçilerin ise giriş çıkışlarına bak. zabıta araban kahve önlerinde duruyor onlara bak. belediye arabası ile pazar’a gidenlere bak. bırak vatandaş otelini açsın destek ol. orada da çalışır 10 15 kişi.

1. Yorum: incitmeyin 10 10 2019 16:24
boyabat' ın en büyük istihdamı sağlayan ve kurduğu fabrikalarla yıllardır boyabat ekonomisine en büyük karkıyı sağlayan bir firmaya dayatmacı, baskıcı, vandalca ve zorbaca davranışı ve bu davranışın arkasında ki şahsiyetleri bir vatandaş olarak esefle kınıyorum.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi Boyabat 1868 Spor - Görelespor: 1-1 Mehmet Yaylacılı vefat etti Şerife Yılmaz hanımefendi vefat etti İhsan Öztürk, Yüzme Havuzu Kompleksi Müd Çöken Hastane Otoparkında Çözüm Arayışı 17 Yaşındaki Hırsızlık Zanlısı Tutukland Belediyeye Borcu Olanlara Kredi Kartına Bekir Türkmen vefat etti Mesleki yeterlilik belgelendirme çalışma Boyabat TSO'dan yurtdışı iş gezisi 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Etkinliği Barış Ayhan; “Vali ve vekilin eşin Erfelek’te Yolda Bulunan Yaralı Ya “Haber abartılmış“ dedi Kezban Köstek hanımefendi vefat etti TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi 3. Hafta Ma Dağda Aç Kalan Ayılar Köye Yiyecek Arama "800'e yakın gazete kapanacak" Dodo Plus Kendisini Sinop Medyasına Tanı Herkes işini ve haddini bilmeli ! Traktör Kazası Bir Can Daha Aldı Sürücülerden Yaya Geçişlerine ve Bazı Ya Otomobil Bisiklete Çarptı 1 Yaralı Enkaz Altında Kalarak Hayatını Kaybeden Dikmen’de Traktörün Altında Kalan Şimdi Tam Zamanı Bir Bilette Sen Al Dünya Diyabet Günü Sinop’ta Tasarım Odaklı Düşünme Eğ Hac Kayıtları Başladı Trapez Saç İmalatı Fabrikası için yer ta Boyabat’ta 19 Bin Fidan Dikimi Yap Sinop İYİ Parti'den, protokol ziyaretler Ayşe Maviş hanımefendi vefat etti Boyabat’ta Ekmek Zammı Vatandaşı Kızdırd İnşaat Sektöründe Mesleki Yeterlilik Baş Hastane Otoparkı Alarm Veriyor! Işıklarda Motosiklet ve Otomobil Çarpışt Atatürk'ün Aramızdan Ayrılışının 81.Yıl Erfelek'te Ağaç Yüklü Traktör Devrildi: Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Haftası Etki İbrahim Özbey vefat etti Otomobil, kaldırımdaki yayalara çarptı: Osman Yanan vefat etti CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz 1 Duyarsızlığın Daniskasını… Sinoplular yönlendirme tabelalardan memn Sinop'ta trafik kazası 3 yaralı 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası Bilgi Not Tümü

Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Suriye ve uzlaşma


Ölümünün 81. Yılında Atatürk


Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmaları


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Kasım ayı ziyaretci sayısı:335952 DtGaNi

* ANASAYFA *