Yayın Tarihi:30 12 2022 12:50(454)
Değişiklik:31 12 2022 11:42


Demek ki EYT düzenlemesi istenildiğinde yapılabiliyormuş

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saray’daki EYT zirvesi sonrası yapılan düzenlemeyi açıkladı.

Düzenlemeye göre 2 milyon 250 bin kişi emeklilik hakkına kavuşurken; yaş sınırı uygulanmayacak.

EYT’liler için sevindirici.

Benim çevremde, yakınlarımda da EYT’liler vardı. Onların ne şartlarda yaşadıklarını bilirim.

Tabi bu arada, muhalefet partisi liderlerinin, EYT’liler sorunu nu sık, sık gündeme getirmeleri ve kararlı olmaları, Türkiye’nin seçim sürecine girmesi bir anlamda iktidarı zorladı. EYT’liler adına şahsım adına teşekkür etmeliyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte EYT’liler hakkındaki açıklamaları ise şöyle;

– (2018) Biz ekonomide kurtuluş savaşı verdiğimiz dönemde böyle bir yükü ülkemizin sırtına bindirmeye hakkımız var mı diye soruyorum. Bir tarafta stokçular fırsatçılar türedi, diğer tarafta bunlar türedi. Ne olacak, emekli olacak diğer taraftan başka işte çalışmaya devam edecek. Yani çift dikiş. Böyle bir şey olamaz. Buna hak, adalet denmez. Bugün batı dünyası yaşta emekliliği tırmandırıyor. 65 yaşın altına eyvallah etmiyor. Niye? Ülkeye maliyetleri çok çok fazla da onun için. Eskiden İskandinav ülkelerinde erken emeklilik olurdu. Şimdi İskandinav ülkeleri bile bunun bedelini ödeyemez duruma düşünce emeklilik yaşını onlar da yukarı doğru tırmandırmaya başladılar.

– (2019) Niçin erken emeklilik? SGK’yi iflas ettirenlerin bugün erken emeklilik başta olmak üzere teklif ettikleri her uygulamayla aynı amacı güttükleri bir gerçektir. Tutturmuş bir erken emeklilik İskandinavya ülkelerinin hepsi bu uygulamayla battı.

Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekliyle alsın. Bizim ülkenin başına da bu erken emekliliği dolayanlar maalesef bunun bedelini ödeyecekler ve ödediler. Seçimi kaybetsek de yokum.

– (2019) Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Dünyanın süper ülkesi değiliz. Seçimi alacağız diye millete olmadık sözler veremeyiz. Ama ileride uygun bir zemin bulunursa, böyle kamuoyunda tartışıldığı şekliyle değil de sosyal güvenlikteki dengeleri bozmayacak şekilde bir çalışma yapılabilir.

Özet olarak, geçmişte hangi liderin, iktidarın ne söylediği hiç önemli değil, önemli olan mağdur olan insanlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesidir.

EYT’lilere hayırlı olsun.

Facebook'ta Paylaş
5. Yorum: şaban 31 12 2022 22:51
herzamanki gibi yaparsa akparti yapar

4. Yorum: okur 31 12 2022 10:06
dönemin hükümetine rapor hazırlayan ve ssk nın imf ye bağlanmasını anlatan k. kılıçtaroğlu raporundan emeklilik yaşı 60 olmasa maaş ödeyemem dönemin ssk genel müdürü k. kılıçtaroğlu(1995) / emeklilik yaşı 80 de olsa ssk kurtulmaz dönemin ssk genel müdürü k. kılıçtaroğlu(1988) / eyt kanununu çıkaran b. ecevit hükümeti (1999) / eyt kanunu mucidi dönemin çalışma bakanı yaşar okuyan bugün eyt lilere hakları verilsin diyen k. kılıçtaroğlu sayın yazar internet çağındayız teknolojiden haberiniz yok

3. Yorum: gokboru 30 12 2022 21:18
rte yi ölüm hariç yani ecel hariç kimse iktidardan indiremez evet yanlışları var ama bugüne kadar yapılmayan cesaret edilmeyen herşeyi bu millete hediye etti uzun ömür versin ona varol reis hedef 2071eyt herkese hayırlı olsun ....

2. Yorum: boyvatlı 30 12 2022 20:34
1.yorumcu arkadaş seni tebrik ediyorum. bunlara ne kadar anlatırsan anlat. gözleri kör kulakları sağır sadece altı oktan beslenen insanlar bunlar.

1. Yorum: boyabatlı 30 12 2022 14:42
sayın yazar ısrarla nedendir bilmiyorum devletin kayıtlarına işlenirken ak parti ismi ile kaydedilen partiye hala akp diyorsunuz bundaki amacınız nedir. reisin laflarını eğip bükmenin anlamı yom o günki şartlarda ülke ekonomisi onu gerektiriyordu. reisde zaten demiş 2019 da "ileride uygun bir zemin bulunursa, böyle kamuoyunda tartışıldığı şekliyle değil de sosyal güvenlikteki dengeleri bozmayacak şekilde bir çalışma yapılabilir", aradan kaç yıl geçti şartlar farklı evrelere geldi ve reisde eyt yi çıkardı. hiç alakası olmayan kılıçdaroğluna teşekkür et reise bir yerden kulp takıp etme bunun adı riyakarlık. hani bize koyun diyorsunuz ya asıl bunu yapanda uygulayanda sizsiniz. seçim yaklaştı ak partiyi karalamak için gün aşırı yazıyorsunuz lakin bekleyin 2023 ü bakalım ne yazacaksınız


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dış basın, Türkiye iflasa etti, çığlıkları atarken Türkiye seçime


Şehirler de ölür!


Sinop CHP'de Adaylık Yarışı!


Boyabat İYİ Parti 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Mesajı


Acı Geçim Seçim Birbirine...


Dil Neyi Çok Anarsa Baş da Orada Sabit Olur….


2023 - 1444 Ramazan İmsakiyesi


Üniversiteme Dokunma!


Boyabat'ın 2022 yılı nüfusu belli oldu


Deprem uyarıları


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 7. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Papaz Eriği


Memleket İsterim


Davulcunun Kefen Parası


Mutlu Eğitim


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Anlayamadıklarım


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Mart ayı ziyaretci sayısı:

580756


Tasarım:DtGaNi