Yayın Tarihi:27 01 2023 12:03(852)

Ak koyunlar…

Her zaman olduğu gibi, muhalefetin TBMM’ye verdiği Cumhurbaşkanlığı önergesi AKP ve MHP millet vekillerinin oyları ile ret ediliyor!

CHP’nin TBMM’ye verdiği Cumhurbaşkanlığı harcamaları önergesi AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

Muhalefet partilerinin TBMM’ye verdiği önergelerin grup kararı diyerek, vicdanın sesini dinlemeyen, seçmenin den aldığı oyların vebalini düşünmeyen iktidar milletvekilleri araştırma önergelerini neden red eder ki? Seçmen, milletvekillerini TBMM’ye beni temsil etsin, haklarımı, ülkenin çıkarlarını korusun diye seçildiklerinin farkında değiller her halde!

Sayın, araştırma önergelerine ret oyu veren iktidar milletvekilleri, bu dünya fani, ölüm ani. Biraz olsun İslami dini bilginiz varsa, ahrette, sizi lideriniz kurtarmaz. 85 milyon insanın vebalinin sırtınızda olduğunu unutmayın!

AK Parti iktidarı, lüks ve şatafatta sınır tanımıyor. Lüks araçlar, uçaklar ve saraylarla devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanının ayrıcalıkları say, say bitmiyor.

TBMM’ye milletine harcadıklarının hesabını vermeyen, söze gelince demokrasiden bahseden iktidarın, bu nasıl bir demokratik Cumhurbaşkanı Yönetim Sistemi’nin olduğunu anlamış değilim?

Muhakkak, kayıtsız şartsız biat eden iktidara oy verenler anlamışsa bizim bu sistemi anlamamız önemli değil öyle değil mi?

İktidarın bu keyfi tutumunu eleştirenler, sanki bu ülkenin vatandaşı değil, vergi vermiyor!

Yüz binlerce vatandaşın oyu ile TBMM’ye giden milletvekillerimize saygı duymamız gerektiği gibi, eleştirmemiz de gerekmez mi?

Bir vatandaş, bu iktidara oy verenlere “Ak koyunlar” diyor…

Aşağılama, hakaret olduğunu düşüncesi ile ben “AK koyun” demiyorum, okumayan, araştırmayan, ülke gerçeklerini saptıran iktidara yakın medyanın ve liderlerinin sözleri ile hipnozite olmuşlar diyorum.

Temsil de hata olmaz, çoban kavalıyla hangi makamda, ne şarkının, ne türkünün çaldığı makamı bilmezler. Kulaklarına kavalın sesi hoş geldiği için dinlerler sürü halinde suya veya yem yemeye giderler!

Ülkenin dört ir tarafı işgal dildiği yıllarda bile “Padişahım sen çok yaşa” diyenler vardı. Demek ki, tarih tekrardan ibaretmiş.

Saygı değer okuyucularım, birkaç köşe yazımda ifade ettiğim gibi, gazetecilik etik ilkelerini kendisine rehber eden her gazeteci, köşe yazarının siyasi partisi olmaz. Seçim zamanı ekonomi kadrosunu, programını araştırır vicdan rahatlığı ile bir oyunu kullanır. Ayrıca, Geçmişte Türkiye’de olduğu gibi dünyanın her yerinde iktidarların, liderlerin kişilik haklarına saygı göstererek, iftira atmadan, yalan, karalamadan eleştirilir. Şayet iktidarın beyaza kara dediğini yazanlar, tetikçi, çıkarcı, iktidar yalakasıdır. Köşe yazılarımdan rahatsız olan bazı saygıdeğer okuyucularım, belge istiyor olmaları bu okuyucularımın ne kadar zavallı olduğuna inanın bana üzülüyorum. Kurum ve kişilerin haklarına saygı duyarak ben köşe yazıyorum. Haber yapmıyorum. Her köşe yazısının ilgili kurumlar tarafından denetlenmesi bir tarafa, dini, insani her kelimenin vebalinin bilinci ile yazdığımı belirtmek istiyorum.

Eski Türkiye’de muhabirlik yaptığım yıllarda, hiç ayırım yapmadan, ön yargısız bütün siyasi parti liderlerini, bakanlarını takip eder, haberim yapardım. Yeni Türkiye’de, yandaş, Candaş, muhalif olan, olmayan gazeteciler tanımı yapılıyor.

Ne yazık ki, “HABER KUTSAL YORUM HÜRDÜR” deyimi eski Türkiye’de kaldı.

Prof.Dr. Celal ŞENGÖR, “Halk ucuz ekmek kuyruğunda beklerken, Saray ahalisinin nasıl bir şatafat içinde yaşadıklarını, altın varaklı tuvaletler, ejder meyvelerini halkın görmesi lazım. Görsün ki bir daha saraylı yönetici istemesin” diyor. Tabi anlayanlara…

Facebook'ta Paylaş
7. Yorum: ayıp değilmi 30 01 2023 10:43
uslup çok önemli büyük önderimiz mustafa kemalin askeriyiz diyoruz itleri değiliz sende saygı olsa uslübuna dikkat eder karşındakilere utanmadan hakaret edemezsin eğer mustafa kemal atatürk olmasaydı soy ismimizin belli olmadığı suriyeden daha kötü bir durumda olmayı mı tercih ederdiniz.

6. Yorum: vatandaş 29 01 2023 13:55
adam ak koyun demiş. ya bu ülkede 73 senedir chp ye oy veren var . neden biliyormusun gazi mustafa kemal attürkün kurduğu parti olduğu için. partinin kim nasıl yönettiği belli değil. sadece isminden dolayı. akp ye insanlar erdoğan için oy veriyor. erdoğan çıksın o partiden kimse oy vermez. bu arada erdoğan diri. mezardada değil. ölürse o partinin oy oranları düşer. şimdi sen söyle kim koyun gibi güdülüyor.

5. Yorum: şaban 28 01 2023 11:09
benim toprağımda türk bayrağını kaldıracan ses çıkmayacak selahatin demirtaşı serbes bırakacam diyecen ses çıkmayacak mustafa kemalit itleri diyenlerle aynı safta yer tutacan sizkoyun değilseniz ben sapına kadar koyunum

4. Yorum: ahmettt 28 01 2023 09:03
okur kardeşim adam şaplak atıyor ama doktor şaplak atıyor ama profesör önemli değil bazıları için

3. Yorum: boyabatlı 57 27 01 2023 15:52
sayın yazar akılanmayız nasıl idare istiyorsak o şekilde yaşamaya alışmışız anlatamazsınız ne yazarsanız yazın yine saçma sapan bir bahane buluyolar makarna ve kömür zihniyeti değişmez.

2. Yorum: okur 27 01 2023 15:37
sayın yazar size bu köşeyi veren bizlere de yorum hakkı vermiş öncelikle bu hakkı verenlere teşekkür ederim. gazeteci etiği diyorsunuz okuyuculardan yorumunu beğenmediklerinize zavallı diyerek siz yazınız içerisinde bile kendinizle çelişiyorsunuz. belge konusunu açan sizsiniz, bence yazılarınızı tekrar okuyun. iktidarın yaptıklarını yazan yazarlara yalaka derken sizde bir yorum yapıyorsunuz o halde bizim yorumlarımızdan rahatsızlığınızı anlamak imkansız. asistanının eteğini kaldırıp şaplak vurdum diyen bu şahıs kendi pisliğini yediğini de söyledi yani her düşüncesi kati doğrumu ki referans alalım. hala haber kutsal yorum hür eskide kalan bir şey değil sizi engelleyen yok, bu imkanı size ve bizlere veren boyabat gazetesi yönetimine tekrar teşekkürlerimi sunarım

1. Yorum: meraklı 27 01 2023 12:23
sayın yazar, şunu da hatırlatayım, et haberini seçimi kazanabilmek adına ak parti iktidarın yaptırdığını herkes biliyor, ak parti iktidarı yine bir kaç gün önce aynı yöntemi kullanarak isveç'te kuranı kerim yaktırmış ve bu yöntemle oy toplamaya çalışmıştı.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Babamın Altın Değerindeki Altı Nasihatı…..


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Şafak Akça yazdı: Ayrıştırılan eğitim, farklılaştırılan gençler


Boyabat Gazetesi Berat Kandili Mesajı


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Tam Zamanı


Mutlu Yıllar


2023 Yılı Sinop Cumhurbaşkanlığı Sonuçları (14-28 Mayıs 2023)


Nasıl bir belediye isteniyor?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Mart ayı ziyaretci sayısı:

48869


Tasarım:DtGaNi