Yayın Tarihi:03 02 2023 12:49(1818)

Erdoğan, AKP’li milletvekillerine hakkını helal etmiyor, ya onlar size haklarını helal ediyor mu?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Çarşamba günü TBMM’deki grup toplantısında, Meclis’e gelmeyen, oylamalara katılmayan 96 AKP Milletvekiline, “Hakkımı helal etmiyorum. Millette size haklarını helal etmez” dedi.

Peki, Sayın Erdoğan 96 milletvekili neden TBMM’ye gelmiyor araştırdınız mı? Onlar size haklarını helal edecekler mi?

Milletvekilleri, seçildikleri yörelerin sorunlarını bakanlara ulaşıp da anlatamıyor. Size hiç ulaşamıyor. Sizin ile görüşmek isteyen vekiller, ilk önce kapınızdaki ilgililer tarafından “Neden görüşecekseniz. Reis’i kızdıracak bir şey söyleyecekseniz görüşemezsiniz” diye sorguya çekilerek kapınızdan geri çevriliyor.

Seçim bölgelerine giden milletvekilleriniz, vatandaşlarla yüz, yüze gelmekten adeta korkuyor.

Siz, o milletvekillerinin yerinde olsanız ne yapardınız. Liderinize hakkınızı helal eder miydiniz?

Yalnız mevcut milletvekilleri değil, AKP’nin kuruluşunda yer alan kurucuların, geçmiş dönemde milletvekili,bakanlık görevlerinde bulunan AKP’liler size haklarını helal ederler mi?

TBMM’deki oylamaya katılmayan, sizin hakkınızı helal etmediğiniz isimler, yakın zamana kadar AKP’nin ağır topları, önde gelen isimler. 96 AKP’li arasında grup başkan vekilleri Bülent Turan ve Özlem Zengin de yer alıyor. Eski bakanlardan Veysel Eroğlu, son başbakan Binali Yıldırım, eski içişleri bakanı Efkan Ala, Erdoğan’ın danışmanlarından Yalçın Akdoğan da listede. Yer alması düşündürücü değil mi?

AKP’li 96 milletvekili, vicdanları ile baş başa kalarak TBMM’de halkın temsilcileri olduklarını mı hatırladılar?

Yoksa, seçmenlerden aldıkları oyların vebalinin ağır olduğunu mu hatırladılar?

Veya, Saray’dan gelen her kanun metnini okumadan, içeriğini bilmeden grup kararı diyerek el kaldırdıklarını mı hatırladılar?

AKP’de milletvekilliği “ateşten giyilmiş gömlek” Aşağı tükür sakal, yukarı tükür bıyık misali…!

AKP’li milletvekilleri çarşı Pazar ve sokaktaki vatandaşların bu hayat pahalılığı karşısında çektikleri çilelere verecek cevap bulamıyor.

Saray danışmanlarınızın, Türkiye’yi İnandırma Kurumu TÜİK’in makyajlı enflasyon rakamları sizi yanıltıyor.

Asgari ücret 8 bin 500, emekli maaşı 5 bin 500 lira ile, ay sonunu ondan bundan borç alarak, bankadan kredi çekerek getirdiğini bilmiyorlar mı?

Eski Türkiye’de yabancı ülkeler iltica gerekçesini siyasi suçlular için kabul ederdi.

Sizin Yeni Türkiye’niz , İsviçre’nin Türkiye’nin “hayat pahalılığının iltica sebebi olarak kabul ettiği” bir ülke.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, toz pembe gözlükle çevrenizin, danışmanlarınızın anlattığı, hazırladığı raporlar Türkiye gerçeklerini yansıtmıyor. Bilesiniz.

…………

Diken Com TR. Bilal ÇELİK’in haberi şöyle;

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 26 Ocak’ta Meclis’teki son yoklamaya katılmadığı için ‘hakkını helal etmediği’ AKP’li milletvekili sayısının 96 olduğu ortaya çıktı. İşte o isimler…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugünkü grup konuşmasında 26 Ocak’ta Meclis’teki son yoklamaya katılmayan AKP’li vekilleri eleştirerek ‘hakkını helal etmediğini’ belirtti. Erdoğan, “Grubumuzun toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını öğrendim. Bu beni ciddi manada üzmüştür. Bu millet kendi kesesinden maaşı veriyor. Milletvekili arkadaşlarımız bu maaşla görevi yapıyor. Genel kurulda yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa bu millet hakkını size helal etmez. Ben de onlara hakkımı helal etmiyorum. Aldığınız maaşlar haramdır bunu da böyle bilin” dedi.

Erdoğan ‘hakkımı helal etmiyorum’ dedi.

Diken’den Bilal Çelik’in haberine göre, AKP’li 103 milletvekilinin 2022’de hiç söz hakkı kullanmaması ise dikkat çekti. Son oylamaya katılmadığı için Erdoğan’ın “Hakkımı helal etmiyorum” diyerek çıkıştığı vekillerin hangi isimler olduğu da merak edildi.

TBMM kaynaklarından 26 Ocak’ta gerçekleştirilen Pakistan İslam Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye arasında Mal Ticareti Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi’yle ilgili oylamaya katılmayan AK Partili milletvekillerinin kim olduğu merek konusu oldu.

Listenin dikkat çeken isimleri

Oylamaya katılmayan AKP’liler arasında dikkat çeken isimler bulunuyor. Söz konusu 96 AKP’li arasında grup başkan vekilleri Bülent Turan ve Özlem Zengin de yer alıyor. Eski bakanlardan Veysel Eroğlu, son başbakan Binali Yıldırım, eski içişleri bakanı Efkan Ala, Erdoğan’ın danışmanlarından Yalçın Akdoğan da listede.

Binali Yıldırım 2018’den beri, Efkan Ala ve Yalçın Akdoğan ise 2021’den beri Meclis Genel Kurulu’nda hiç konuşma yapmayan isimlerden…

Oylamada bulunmayanlar arasında MHP’den AKP’ye geçen Alparslan Türkeş’in oğlu Tuğrul Türkeş'de var. Türkeş 2018’deki yemin töreninden beri Meclis Genel Kurulu’nda hiç konuşma yapmamış vekillerden biri.

Son oylamaya katılmayanlar arasında “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım” diyen Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'da bulunuyor.

CHP’den istifa edip geçtiği Memleket Partisi’nden de istifa ederek AKP’ye katılan Mehmet Ali Çelebi'de son oylamaya katılmayan isimler arasında. Öte yandan Şanlıurfa’da Şenyaşar ailesinin fertlerinin hayatını kaybettiği saldırıda adı geçen AKP’li İbrahim Halil Yıldız'da son oylamaya katılmamış.

Facebook'ta Paylaş

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Hala Kış Uykusundan Uyanmayanlar Var…………


Herşey çok net!


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


Yabancıların Gözüyle


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Şafak Akça yazdı: Ayrıştırılan eğitim, farklılaştırılan gençler


Boyabat Gazetesi Berat Kandili Mesajı


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Nisan ayı ziyaretci sayısı:

187946


Tasarım:DtGaNi