Yayın Tarihi:19 05 2023 14:03(10373)Değişiklik:19 06 2023 13:13

 

2023 Boyabat Milletvelili Genel Seçim Sonuçları (14 Mayıs 2023)


Boyabat 2023 Milletvekili Genel Seçim Sonuçları (14 Mayıs 2023)
w
w
w
.
b
o
y
a
b
a
t
g
a
z
e
t
e
s
i
.
c
o
m
PartilerBoyabat
Toplamı
ŞehiriçiKöylerw
w
w
.
b
o
y
a
b
a
t
g
a
z
e
t
e
s
i
.
c
o
m
Toplam Sandık171OyOranı%60OyOranı%111OyOranı%
Toplam Seçmen33.93320.79213.141
Toplam Kullanılan Oy29.98418.34711.637
Toplam Geçerli Oy28.81117.74311.068
Toplam Geçersiz Oy1.173604569
Katılım Oranı88,3688,2488,56
www.boyabatgazetesi.com
Adalet ve Kalkınma Partisi14.11949,007.64943,106.47058,45
Cumhuriyet Halk Partisi4.92817,103.59820,281.33012,02
Milliyetçi Hareket Partisi3.31611,512.15912,161.15710,45
İYİ Parti2.4688,571.80110,156676,02
Yeniden Refah Partisi1.1523,997724,353803,43
Büyük Birlik Partisi9423,276293,543132,82
Zafer Partisi4621,603762,12860,78
Memleket Partisi174 0,601370,77370,33
Adalet Partisi1550,54620,35930,84
Yenilik Partisi1320,45120,071201,08
Hak ve Özgürlükler Partisi 1000,35430,24570,51
Yeşil Sol Parti700,24520,29180,16
Türkiye İşçi Partisi670,23470,26200,18
Anavatan Partisi600,21240,14360,33
Millet Partisi470,16230,13270,24
Halkın Kurtuluş Partisi430,15170,10260,23
Vatan Partisi430,15200,11230,21
Genç Parti380,13270,15110,10
Türkiye Komünist Partisi330,11110,06110,10
Türkiye Komünist Hareketi220,07140,0880,07
Güç Birliği Partisi170,0680,0590,08
Sol Parti140,0590,0550,04
Cumhur İttifakı2981,031811,021171,06
Millet İttifakı980,34600,51380,34
Sosyalist Güç Bir. İttf.80,0280,0500,00
Ata İttifakı40,0140,0200,00
Emek ve Öazgürlük İttf.10,0000,0010,00
www.boyabatgazetesi.com

2023 Türkiye Geneli Milletvekili Genel Seçimi Sonucu
(14 Mayıs 2023)
b
o
y
a
b
a
t

g
a
z
e
t
e
s
i
Partiler
Türkiyeb
o
y
a
b
a
t

g
a
z
e
t
e
s
i
Toplam Seçmen64.190.651Yüzde
Oranları
Toplam Kullanılan Oy55.836.055
Toplam Geçerli Oy54.442.419
Toplam Geçersiz Oy1.393.636
Katılım Oranı86.98
www.boyabatgazetesi.com
Adalet ve Kalkınma Partisi19.187.17035,24
Cumhuriyet Halk Partisi13.675.90225,12
Milliyetçi Hareket Partisi5.421.8009,96
İYİ Parti5.225.1969,60
Yeşil Sol Parti4.800.6078,82
Yeniden Refah Partisi1.510.7452,77
Zafer Partisi1.211.9172,23
Türkiye İşçi Partisi954.5471,75
Büyük Birlik Partisi524.8810,96
Memleket Partisi502.669 0,92
Bağımsızlar226.8310,42
Genç Parti112.9720,21
Adalet Partisi108.7130,20
Sol Parti76.8010,14
Anavatan Partisi66.1020,12
Türkiye Komünist Partisi62.8260,11
Vatan Partisi52.7200,10
Millet Partisi52.3140,10
Hak ve Özgürlükler Partisi42.5090,08
Adalet Birlik Partisi41.2070,08
Halkın Kurtuluş Partisi31.8310,06
Güç Birliği Partisi26.3590,05
Milli Yol Partisi17.7580,03
Türkiye Komünist Hareketi17.2220,03
Yenilik Partisi11.1710,02
Cumhur İttifakı290.5110,53
Millet İttifakı177.0660,32
Ata İttifakı5.0050,01
Emek ve Öazgürlük İttfakı4.8040,01
Sosyalist Güç Birliği İttfakı2.4280,00
www.boyabatgazetesi.com
 
Facebook'ta Paylaş
2. Yorum: fatih 22 05 2023 16:05
boyabat belediyesi hic calismiyor vatandaslar magdur ediliyor ve vekilin hic sesi dahi cikmiyor bu halk buna ragmen akp'ye oy verdiyse demek ki magdur olmaktan ve hizmet alamamaktan memnunlar.

1. Yorum: kumluklu niyazi 21 05 2023 17:51
hayırlara tebdil.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)




Beni Unut

Hala Kış Uykusundan Uyanmayanlar Var…………


Herşey çok net!


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


Yabancıların Gözüyle


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Şafak Akça yazdı: Ayrıştırılan eğitim, farklılaştırılan gençler


Boyabat Gazetesi Berat Kandili Mesajı


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Nisan ayı ziyaretci sayısı:

188262


Tasarım:DtGaNi