Yayın Tarihi:11 08 2023 11:54(2359)

Başarıya ulaşmak

Arkadaşın birisi anlattı geçtiğimiz gün. Anadolu’da tatil dolayısıyla bulunan kişilerin arkadaş buluşmalarında gündemde olmasa da siyasi konular bir şekilde sohbetin ortasında yerini alıyormuş.

Anlaşılıyor ki; siyasete ilgisi olanlar, öyle ya da böyle bir yolunu bulup gündem oluşturuyor. Ve oluşturdukları o gündemin katılımcısı yapıyor bir anda sizi, istemeseniz de…

31 Mart 2024’te gerçekleşecek Mahalli İdareler Seçimleri'nde belediye başkanlıkları için kimlerin aday adayı olacağı, parti merkezlerinin de kimleri aday göstereceği merak ediliyor.

Ayrıca belediye meclisi üyelikleri ve il genel meclisi üyeliklerine de kimlerin aday adayı olacağı merak edilmiyor değil.

Adaylığa niyetlenmiş kişilerin bir şekilde isimlerini duyurmaya çalıştıklarını yerel medyada yaptırdıkları haberlerde ve sosyal medya platformlarındaki kişisel hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarda görüyoruz.

Siyaset kazanı her yerde yavaş yavaş kuruluyor. Yakında ateşi yakarlar. Kazan ne zaman kaynar şimdilik bir şey söyleyemeyeceğiz. Onun da vakti gelecektir.

Sinop'un Boyabat, Durağan, Saraydüzü, Gerze ilçelerinde belediye başkanlığı için aday adaylıklarını açıklayan isimleri bir önceki yazımızda zikretmiştik.

İsimleri öne çıkanlar üzerinde kulisler yapılmaya başlandı. Vatandaşlar kahvede, terzide, berberde öne çıkan isimler üzerinde edindikleri kulis bilgilerini birbirine aktarıyorlar.

Söylentiler yakın bir zamanda ırmak misali çağlarsa şaşırmayacağız.

İddialı bir söylentiye göre, gayretli çalışmalarıyla kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Boyabat Belediye Başkanı, kıymetli ağabeyimiz Hüseyin Coşar beyefendinin belediye başkanlığına aday olacağı ciddi olarak konuşuluyor. Kendisinin niyetinin bu minvalde olup olmadığını tabi ki de bilemiyoruz. Yalnız perde arkasında konuşmalar artmaya başladı. Adaylığına dair kesin bilgi önümüzdeki günlerde açıklığa kavuşacaktır.

Partilerin temsilcileri konuşulan isimleri şimdilik duymazlıktan geliyor, olup bitenlerden haberleri yokmuş gibi davranıyorlar.

Belediye başkanlığı için aday adaylıklarını çevresindeki insanlarla paylaşanlardan biri olan gazeteci meslektaşımız Turan Aslan beyefendi AK Parti Sinop teşkilatlarında çokça konuşulan bir isim.

Gazeteci Turan’ın Saraydüzü Belediye'si için parti genel merkezi tarafından başkan adayları olarak ismi açıklanırsa sürpriz olmayacaktır muhtemelen.

Biliyorsunuz; fırsat buldukça Saraydüzü’yle alakalı görüşlerini herkesin anlayabileceği bir anlatımla kaleme alıyor ve yazıları gazetelerde yayımlanıyor. Yaşadığı ilçenin mevcut durumunu analiz ederken; eksik yönlerine dikkat çektiği gibi olumlu bulduğu hizmetleri de alkışlamaktan geri durmuyor.

Gazeteci Turan’ın en büyük ıstırabı ilçenin köy görünümünden kendini kurtaramaması… Allah nasip eder aday gösterilir ve hemşerilerinin oylarıyla başkan seçilirse gündüz gece demeden gayretle çalışacağını, ilçesini emsal şehirlerin seviyesine çıkaracağını, makûs talihini yeneceğini vaat ediyor.

Adaylığı ile ilgili takdir yetkisinin AK Parti karar organlarında olduğunu belirtiyor…

Hedef başarıya ulaşmak ise gayretli olmak kadar istekli olmakta şarttır.

Meslektaşımız Turan Aslan beyefendi ve kıymetli ağabeyimiz Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar hakkında Allah hayırlı olanı nasip etsin.

AK Parti, taslak programa göre Kasım ayının ilk haftasında aday adayı başvurularını alacak. O zamana kadar aday adayı olmayı düşünenlerin isimleri halk arasında konuşuluyor olacak. Kasım ayının ikinci haftası ise temayül yoklaması yapılacak. Ocak ayı sonunda aday tanıtım ve beyannamesini açıklayacak. Hatırlayanlar bilir: AK Parti 2019 seçimlerinde aday tanıtım ve beyannamesini 31 Ocak'ta yapmıştı.

7 Ekim'de yapılacak büyük kongre ile teşkilatlarda yenilenmeye giderek yerel seçimlere güçlü ve dinamik bir kadro ile hazırlanacağı bilinen AK Parti’nin, işi, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi şansa bırakmayacağı ileri sürülüyor.

Facebook'ta Paylaş
5. Yorum: ritüel 16 08 2023 09:23
başkan coşar aday gösterılmez ıse en uygun aday ferhat yıldızdır.syg

4. Yorum: gökbörü 14 08 2023 13:39
boyabat için akp de en doğru aday huseyın coşar -diğer tüm adı gecenler şaibelı ve muhalefet ordan vurur -o yuzden doğru aday huseyın coşar

3. Yorum: atasagun 11 08 2023 20:15
şayet mhp şükrü kaya yi aday göstermez ise hüseyin hocamız desteklenmelidir kendisi devletçi vatansever halkçı aynı zamanda modern laik türkiye cumhuriyeti'nin kurulus esaslarına bağlı bir tüm halkları kucaklayan hümanist bir insandır.boyabata layık olan budur.cok derin syg

2. Yorum: haktan 11 08 2023 14:35
turan bey -ve de başkan coşar aday adayı potansıyel olarak inş hayırlısı olur.

1. Yorum: serdengeçti 11 08 2023 13:46
ısmı zıkredılen iki şahısta durust başarılı namuslu ınsanlar inş her ıkısıde turan ve coşar beyler aday olur ve secılırler.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Sıcak ve Nemli Havanın Etkileri


Başkan Kara'nın ilk İcraatı: Suya zam!


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Belediye İçerisinde İç Çatışma


Boyabat Gazetesi 19. Yaşında


2024 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2024)


Şafak Akça yazdı: Yaşasın Tatil!


Doğayı Korumaya Mecburuz!


Doğru Bildiğimiz Yolda


Siyaset Kazanı Yerel Seçim 4- Mart 2024


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Mutlu Yıllar


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Temmuz ayı ziyaretci sayısı:

325004


Tasarım:DtGaNi