Yayın Tarihi:02 12 2023 11:15(1048)

Ayşe Melek Günal, Boyabat Belediye Başkanlığı için başvurusunu yaptı

Dört yıldır CHP Boyabat İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Ayşe Melek Günal, 31 Mart 2024 Yerel seçimleri öncesi partisinin ilçe binasında düzenlenen törende başvuru evraklarını CHP Boyabat İlçe Başkanı Hülya Çelik’e sunarak, Boyabat Belediye Başkan aday adaylık başvurusunda bulundu.

Programın açılışında konuşan CHP Boyabat İlçe Başkanı Hülya Çelik, katılımcıları selamlayıp hoş geldiniz diyerek, yeni seçildiği başkanlığına destek olan partililere teşekkür etti. Boyabat’ımızda kadınların da tüm görevlere gelebileceğini Boyabat örgütü olarak gösterdik dedi. Çelik, konuşmasında “Atatürk diyor ki ‘Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır, büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır. Bu gün bu çalışmamıza Kadın Kolları Başkanım AyşeMelek Günal’ı ortak kılmak için toplandık. Kendisi Boyabat Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusu yapacaktır. Kendisini tebrik ediyor, her daim yanında olduğumu belirtiyorum, başarılar diliyorum.” diyerek sözü Ayşe Melek Günal’a verdi. Günal da salondaki partilileri selamlayarak, 24 Kasım 2023 tarihinde ilçemizde Boyabat tarihinde ilk olarak bir kadın ilçe başkanı atandı, diyerek, “Ne mutlu ki bu ilçe başkanı benim, bizim ilçe başkanımız. Türkiye’de olduğu gibi Boyabat’ta da kadınların ötekileştirildiği bir dönemde bir kadın olarak biz de varız demek için ben Ayşe Melek Günal, Boyabat Kadın Kolları Başkanı olarak Boyabat Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumu yapıyorum. Bu gün beni yalnız bırakmayan CHP aileme sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ben, evli, emekli ve iki çocuk annesiyim. Son beş yılda kadın kollarında görev aldım. Bunun dört yılında da kadın kolları ilçe başkanı olarak görev yaptım. Çalıştığım süreler içerisinde memleketimizde gördüğüm aksaklıklara çözüm bulabilmek adına bu göreve talip oldum diyen Günal, Boyabat’a yapabilecekleri hizmetleri sıralarken, “İçme suyu kanalizasyon borularının yenilenmesi, trafik sorununun çözümü için otopark sayısının artırlması, belediye otobüsü alarak köylere servis çıkarılması, köylü üreticilerimizin ürünlerini satabileceği daha sağlıklı, kapalı köy pazarı kurulumu, halk ekmek fabrikası kurulumu, kadın çalışanların çok olduğu işyerlerinde belediye kreşleri açılması, Boyabat pirincinin tanıtımına ve hak ettiği konuma ulaşması için destek verilmesi, tuğla fabrikalarının ve çalışanlarının yanında olunması, Orta Çarşı’nın eski canlılığına kavuşturulması, belediyeye işçi alınırken liyakat esaslarınca torpisiz olarak gençler ve kadınlara öncelik tanınması husunda tüm halkımızın desteğini bekleyerek sevgi ve saygılarımla teşekkür ediyorum.” dedi.  Günal, daha sonra aday adaylığı başvuru evraklarını katılımcıların alkışları eşliğinde ilçe başkanı Çelik’e teslim etti. Program sonunda hatıra fotoğrafları çekildi. Programa CHP Sinop İl Başkan Vekili Gizem Uslu, Durağan İlçe Başkanı Mustafa Eker, Gerze İlçe Başkanı Birol Sazak, Sinop İl Kadın Kolları Başkanı Esin Tümer, Sinop İl Genel Meclisi Üyesi Aysun Özsönmez ve partililer katıldılar.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Facebook'ta Paylaş
1. Yorum: kumluklu niyazi 06 12 2023 20:40
hayırlara tebdil.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)
Beni Unut

Babamın Altın Değerindeki Altı Nasihatı…..


2024 - 1445 Ramazan İmsakiyesi


Şafak Akça yazdı: Ayrıştırılan eğitim, farklılaştırılan gençler


Boyabat Gazetesi Berat Kandili Mesajı


Boyabat'ın 2023 yılı nüfusu belli oldu


Tam Zamanı


Mutlu Yıllar


2023 Yılı Sinop Cumhurbaşkanlığı Sonuçları (14-28 Mayıs 2023)


Nasıl bir belediye isteniyor?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Burası Boyabat Göreceğiz!


Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı, Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı Mesajı


AKP iktidarı, hangi ekonomik program hedefini tutturdu ki?


e-Seçim Sistemi


Türkiye'de, sosyal adalet gereği zamlar yapılıyor!


Vergi Bağlandı


Sallım Çorba


Bazı Haramlar -2


86 yıllık bir fotoğraf


Davulcunun Kefen Parası


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Fevkaladenin Fevkinin de Fevkinde


Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz.
Mart ayı ziyaretci sayısı:

48965


Tasarım:DtGaNi